Jedzenie przed snem tuczy?
Autor Karol Zaborowski - 9 Grudnia 2019

Jedzenie po godzinie 18 tuczy? Wiele osób wciąż w to wierzy

Jedzenie odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. W końcu to właśnie z pokarmów czerpiemy energię oraz elementy niezbędne do pracy naszego organizmu. Jednak jego nadmiar może być dla nas tragiczny w skutkach.

Jedzenie po godzinie 18:00 przez wiele osób traktowane jest jako niezdrowe i sprzyjające tyciu. Wszystko przez przeświadczenie, że metabolizm naszego organizmu spada podczas snu, przez co nie spala tyle kalorii co w ciągu dnia. Jednak ma to niewiele wspólnego z prawdą, a mimo to wiele osób nadal w to wierzy.

W rzeczywistości nasz metabolizm podczas snu nie różni się od tak zwanego metabolizmu spoczynkowego. Jednocześnie nie oznacza to, że powinniśmy się objadać tuż przed snem, ponieważ może mieć to wpływ na inne aspekty naszego zdrowia.

Nowa metoda leczenia nowotworów dostepna już w Polsce. Pierwsi pacjenci rozpoczęli terapięNowa metoda leczenia nowotworów dostepna już w Polsce. Pierwsi pacjenci rozpoczęli terapięCzytaj dalej

Jedzenie przed snem jest szkodliwe?

Podczas snu nasz organizm powinien się regenerować, a do tego potrzebuje być odpowiednio odżywiony. Dlatego też nie powinniśmy kłaść się spać kompletnie wygłodniali. Nasz plan posiłkowy powinien być zrównoważony i tyczy się to również kolacji.

Jednak nie można też popadać w drugą skrajność i opychać się tuż przed snem. W ten sposób nasz organizm zamiast wypoczynkiem zajmuje się trawieniem. Dodatkowo niektóre produkty mogą też wpływać na jakość naszego snu.

Z tego też względu większość specjalistów zaleca, aby ostatni posiłek w ciągu naszego dnia, zjeść od 1 do 2 godzin przed pójściem spać. A co do tycia, to nie jest ono wywoływane przez późne jedzenie, a dodatni bilans kaloryczny. Nawet jeżeli zjemy ostatni posiłek przed 18:00, ale łącznie nasz bilans kaloryczny będzie dodatni to i tak będziemy tyć. Dlatego nie sama pora jedzenia w tym wypadku jest ważna, a ilość przyjmowanych kalorii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

Następny artykuł