Kupując jedzenie warto zwrócić szczególną uwagę na kilka szczegółów
pixabay.com/Tariq786
Autor - 18 Czerwca 2020

W wielu krajach zostały zakazane. Produkty, które znajdziesz praktycznie na każdej półce w sklepie

Jedzenie wybierane mądrze może nam zagwarantować dobrą formę przez całe życie. Zdarza się jednak, że pozornie naturalne produkty mają wiele sztucznych dodatków. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy nie paść ofiarą nieuczciwych konsumentów.

Jedzenie bogate w witaminy, składniki mineralne, przeciwutleniacze, a także białko wspomagają pracę naszego organizmu. Warto jednak pamiętać, że kupując różnego rodzaju produkty spożywcze, możemy łatwo dać się oszukać.

Producenci nie zawsze są uczciwi i zdarza się, że podsuwają klientom produkty, które są naturalne tylko z pozoru. Tymczasem w wielu składnikach naszej codziennej diety znajdują się tańsze wypełniacze, zakazane m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Bestie nie rodzice. Nie żyje chłopczyk, którego na siłę zmuszano do picia wodyBestie nie rodzice. Nie żyje chłopczyk, którego na siłę zmuszano do picia wodyCzytaj dalej

Kupując jedzenie warto zwrócić szczególną uwagę na kilka szczegółów

Oscypek to produkt, który wytwarzany jest od maja do października. Wtedy owce są wypasane i dają mleko, które odpowiada za wyjątkowy smak sera. Niestety produkty ‘’oscypkopodobne” dostępne przez cały rok najczęściej produkowane są z mleka krowiego. Oryginalny oscypek jest jaśniejszy od sera wykonanego z mleka krowiego, gdyż w mleku owiec jest więcej białka. Po przekrojeniu oscypek powinien być kremowy, nie zaś żółty.

Z kolei podróbki masła często zawierają olej rzepakowy, słonecznikowy, a zwłaszcza tani olej palmowy, który jest zakazany m.in. w Stanach Zjednoczonych. Jak podaje portal WP, są to źródła nasyconych kwasów tłuszczowych, które sprzyjających otyłości i schorzeniom układu krążenia. By kupować wyłącznie zdrowe masło, należy unikać tego, które w składzie ma emulgatory, czyli syntetyczne tłuszcze. Są one oznaczane symbolami, np. E-471.

Miód jest nie tylko pyszny, ale ma również właściwości prozdrowotne. By uniknąć sztucznego miodu, warto kupować go wyłącznie w sprawdzonych miejscach, np. w małych pasiekach czy sklepach ze zdrową żywnością. Sztuczny miód nie ma bowiem żadnych właściwości prozdrowotnych naturalnego miodu. Powstaje on najczęściej z sacharozy, czyli cukru, którym codziennie słodzimy herbatę. Nie zawiera ponadto żadnych białek, witamin, enzymów ani innych cennych substancji.

Dzisiaj grzeje: 1. Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniu

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Szafran jest najdroższą przyprawą używaną w kuchni. Charakteryzuje się on przede wszystkim wysoką ceną i niepowtarzalnym smakiem. Jeśli zatem przyprawa ma podejrzanie niską cenę, lepiej jej nie kupować. Podróbka od razu zacznie puszczać sztuczny kolor, podczas gdy prawdziwy szafran zabarwia wodę dopiero po 15 minutach.

Najlepsze herbaty zawierają całe listki. Dzięki takiej formie lepiej zachowują swoje walory. Dobrej jakości herbata ma intensywny, swoisty aromat. Brak takiego zapachu świadczy o złej jakości lub o nieprawidłowym przechowywaniu herbaty. Ponadto decydując się na tanią herbatę ekspresową, powinniśmy się liczyć z tym, że dostarczamy sobie niebezpieczne ilości fluoru.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. 1 lipca będzie przełomową datą. Zapadła decyzja, wielu przeżyje potężne rozczarowanie
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego

Następny artykuł