Jelita: napój na oczyszczenie
pixabay_derneuemann
Autor - 30 Stycznia 2020

Napój, który oczyszcza jelita. Do jego przygotowania wystarczą dwa składniki

Jelita to fragment przewodu pokarmowego, który narażony jest na zanieczyszczenia. Zalegające w nich odpady wydzielają toksyny, które mogą być przyczyną wielu przypadłości. Warto zatem co jakiś czas oczyszczać jelita z resztek niestrawionego pokarmu, by cieszyć się prawidłowym funkcjonowaniem organizmu.

Jelita często są nazywane drugim mózgiem, gdyż ich flora bakteryjna może ważyć nawet do dwóch kilogramów. Jelita bezpośrednio odżywiają komórki ciała, segregują oraz sortują substancje odżywcze. Ich stan wiąże się bezpośrednio ze sposobem odżywiania i odpornością organizmu. Gdy ich wewnętrzna równowaga zostaje zaburzona, pojawia się wiele problemów, które utrudniają codzienne życie.

Mężczyzna umierał leżąc na ulicy. Praktycznie nikt się nie zatrzymał, aby udzielić mu pierwszej pomocyMężczyzna umierał leżąc na ulicy. Praktycznie nikt się nie zatrzymał, aby udzielić mu pierwszej pomocyCzytaj dalej

Zdrowe jelita są warunkiem prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu

Każda osoba mająca problemy z wypróżnianiem zdaje sobie sprawę, jak ważna jest prawidłowa praca jelit w codziennym życiu. Dyskomfort, bóle brzucha czy wzdęcia mogą skutecznie uniemożliwić wykonywanie wielu czynności. Ogromne znaczenia dla pracy naszych jelit ma dieta, dzięki której wpływamy na czystość tego odcinka przewodu pokarmowego. Istnieją produkty, które skutecznie wspomagają opróżnianie jelit z toksyn i zalegających w nich odpadów.


Jelito grube jest końcowym odcinkiem przewodu pokarmowego, który mierzy średnio 2 metry. Zbudowane jest z warstw błony śluzowej, mięśni oraz warstwy otrzewnej. Jego funkcją jest wchłanianie wody i soli mineralnych, a także usuwane w postaci stolca resztek pokarmowych. Te jednak nie zawsze są usuwane. Gdy zaczną zalegać w jelicie, prowadzą do problemów z wypróżnianiem, wzdęć czy bólów brzucha.


Leczniczą mieszankę możemy przygotować z zaledwie dwóch składników, by znacznie poprawiła funkcjonowanie naszych jelit. Składają się na nią po 150 g śliwek i daktyli oraz 5 szklanek wrzącej wody. Jedyne co musimy zrobić to zagotować wodę, wsypać owoce i gotować przez 15 minut. Następnie należy pozostawić naczynie do ostygnięcia. Mieszankę powinno się spożywać rano. Wystarczy jedna łyżka, by wspomóc organizm w leczeniu zaparć i eliminowaniu toksyn. Warto oczyszczać jelita przynajmniej dwa razy w roku, by zapobiec gromadzeniu się szkodliwych substancji i powstawaniu problemów zdrowotnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Rozenek-Majdan poroniła ciążę bliźniaczą. Gwiazda była w prawie 11 tygodniu
  2. Mądre i odważne słowa Teresy Lipowskiej. Seniorzy nie mają dostępu do leków
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Słowikowa przerywa milczenie ws. Piotra Woźniaka-Staraka. Nikt się nie spodziewał, ujawniła wszystko

Następny artykuł