Poruszające słowa aktora i polityka. Opowiedział o swojej chorobie

Jerzy Fedorowicz choruje na depresję
East News/Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 18.10.2019. Cd. 85. posiedzenia Senatu RP - ostatniego w IX kadencji. N/z: Jerzy Fedorowicz z ksiazka Olgi Tokarczuk
Autor Barbara Bujar04.10.2020

Jerzy Fedorowicz udzielił szczerego wywiadu. Aktor i reżyser, którego Polacy znają także dzięki jego działalności politycznej, przyznał się do poważnej choroby. Na pogorszenie jego stanu zdrowia wpłynęła ogromna tragedia rodzinna. W 2018 roku mężczyzna stracił ukochaną żonę. W rozmowie z dziennikarzami TVN24 opowiedział także o ostatnich wspólnie spędzonych chwilach.

Jerzy Fedorowicz to polski aktor filmowy i teatralny, który na swoim koncie zgromadził już kilkadziesiąt produkcji. Widzowie znają go między innymi z serialu „Przepis na życie” i polsko-niemieckiego dramatu kryminalnego „Nadzieja”. Rozpoznawalność zdobył także dzięki karierze politycznej, którą rozwijał w Platformie Obywatelskiej. Choć w jego życiu zawodowym wszystko układało się pomyślnie, prywatnie przyszło mu się zmierzyć z ogromną tragedią.

Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernychSanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernychCzytaj dalej

Jerzy Fedorowicz o chorobie i utracie ukochanej żony

Jak donosi Wirtualna Polska, problemy Jerzego Fedorowicza zaczęły się kilka lat temu. Pewnego dnia lekarze zdiagnozowali u jego żony raka piersi. Artysta nie umiał sobie z tym poradzić, nie wyobrażał sobie, że mógłby stracić ukochaną. Oboje postanowili walczyć. Po sześciu latach okazało się, że przeciwnik był silniejszy. Elżbieta Krywsza-Fedorowicz zmarła w 2018 roku. Jej śmierć kompletnie załamała aktora, który jeszcze niedawno podczas rozmowy z dziennikarzami TVN24 wspominał ich ostatnie wspólne chwile.

- Byłem przy niej do śmierci (…) Spałem w tamtych dniach w szpitalu. Pamiętam ten moment jej ostatniego uśmiechu. Uśmiechnęła się do mnie i zgasła. To trwało dwa dni i po prostu zgasła. Na pewno nie cierpiała. I potem wnuczka Tosia zabrała mnie do siebie. Wyjechałem i odpoczywałem. Schodziło ze mnie całe te sześć lat: tych wizyt, tych lekarzy, tego załatwiania. W tamtym czasie koncentrowałem się na wspominaniu i upamiętnianiu Eli – mówił Fedorowicz cytowany przez WP Film.

Więź łącząca aktora i jego żonę była wyjątkowa. W wywiadzie mężczyzna przyznał, że ich miłość była jak z kosmosu i trudno było ogarnąć ją umysłem. Cenił sobie w niej szacunek, pasję i namiętność. Obecność ukochanej była dla niego wszystkim. Gdy okazało się, że może ją stracić, nadszedł pierwszy moment kryzysu. Pojawiła się depresja. I choć Fedorowiczowi udało się z nią wygrać, ostatnio nastąpił nawrót.

Dzisiaj grzeje: 1.Groźna bakteria wykryta w popularnym pasztecie. GIS ostrzega, pod żadnym pozorem go nie spożywajcie
2.Mało kto wie, że wraz z emeryturą można dostawać dodatek 4 tys. zł miesięcznie. Coraz więcej seniorów ma szansę się załapać
3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie dla 5 województw. Zagrożenie dla zdrowia i życia, lepiej zostać w domach

- Znacie mnie. Jak radość, to na maksa, jak ból... to depresja. Tak, mam depresję - po raz drugi w życiu. Pierwsza dopadła mnie, jak Elunia zachorowała – wyznał Jerzy Fedorowicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacje
  2. Naukowcy nie mogą uwierzyć w swoje odkrycie. Chodzi o gigantyczną czarną dziurę. Pochłania wszystko
  3. Nie żyje 17-latek. Spędził 10 godzin w karetce, żaden szpital go nie przyjął, tłumaczenie Rzecznika Pacjenta zaskakuje
  4. 8 sygnałów, które wysyła organizm miesiąc przed zawałem. Każdy powinien je znać, nikt nie powinien ich lekceważyć
  5. Dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia. Co się zmieni?
  6. Wyjątkowo do mięsa wrzuciła łyżkę ulubionej przyprawy, rodzina nie mogła uwierzyć w niebiański smak kotletów

Następny artykuł