Jerzy Owsiak przekazał ważny apel. „Nie demontujcie oddziałów"

Jerzy Owsiak kupi łóżka covidowe
Fot. Jakub Kaminski/East News, Szeligi k. Warszawy, 29.07.2020. Konferencja podsumowujaca przygotowania do 26. Pol'and'Rock Festivalu online - Najpiekniejszej Domowki Swiata. N/z: Jerzy Owsiak
Autor Klaudia Gaicka03.11.2020

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak przekazał ważny apel dotyczące pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Okazuje się bowiem, że wiele z tzw. oddziałów covidowych jest zagrożonych. Jednym z głównych problemów jest brak łóżek.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak jest jednym z najbardziej znanych Polaków. Jego fundacja WOŚP od wielu lat zbiera pieniądze na sprzęt do szpitali, które są niedofinansowane przez rządzących.

Eksperci ostrzegają: druga fala zachorowań nie jest ostatnią. Podali, kiedy możemy spodziewać się następnejEksperci ostrzegają: druga fala zachorowań nie jest ostatnią. Podali, kiedy możemy spodziewać się następnejCzytaj dalej

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak zapowiedział pomoc dla wielu szpitali

Jak podaje portal Popularne.pl, najnowszy apel Owsiaka dotyczy pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Aby w pełni umożliwić czytelnikom pełne zrozumienie go, musimy przypomnieć, z czego wniknęła cała sytuacja. Około dwóch tygodni temu Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie zapytał WOŚP, czy może przekazać zakupione przez fundację łóżka na potrzeby walki z COVID-19. Wszystkich zaskoczyła odpowiedź szefa Orkiestry, który kategorycznie odmówił. W związku z tym na jego profilu facebookowym pojawił się wpis.

- W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać [...] Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego - napisał.

Swoją decyzję jednak odrobinę zmienił kilka dni później i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosiła, że wesprze szpitale zakaźne dla chorych z powodu koronawirusa SARS-CoV-2.

- Pierwsze nasze zakupy robiliśmy ponad pół roku temu. Wtedy kupowaliśmy łóżka, respiratory, kardiomonitory. Minął ten czas i okazuje się, że znowu jest ogromne zapotrzebowanie na sprzęt medyczny - powiedział Jerzy Owsiak w rozmowie z TVN24.

Jednak w celu zakupienia nowych łóżek nie będzie nowej zbiórki, Fundacja skorzysta ze środków, które już zostały zebrane.

- Kilka tygodni temu, pojawiały się informacje, że są zabierane łóżka z innych oddziałów. Nie nam dyskutować, jeżeli potrzeba ratować czyjeś życie. Ale teraz mówimy: słuchajcie, nie demontujcie tych oddziałów, które często są z trudem organizowane. Zgłoście się do nas i my wam te łóżka kupimy. - zaapelował.

Dzisiaj grzeje: 1.Prof. Horban ostrzega. Wyznał, kiedy może czekać nas lockdown
2.Horror w supermarkecie. Zwierzęta obwinęli folią, wystawili na sprzedaż, wyglądały jakby umierały w cierpieniach
3. Szpitale znalazły się w martwym punkcie. Ani jednego wolnego respiratora w całym regionie

Jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u kobiet. Pierwszych objawów choroby nigdy nie należy lekceważyćJeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u kobiet. Pierwszych objawów choroby nigdy nie należy lekceważyćCzytaj dalej

Jak podaje portal Popularne.pl, szef fundacji wspomniał także, że jedynie 30 października otrzymali prośby o doposażenie 52 szpitali. Aby je wszystkie doposażyć potrzeba aż 1 000 nowych łóżek. Zakupy rozpoczęły się już wczoraj, Fundacja kupuje sprzęt od polskich firm, z którymi współpracuje od lat.

- Nie kupujemy respiratorów, nie kupujemy kardiomonitorów. Jeżeli trzeba będzie, będziemy się nad tym pochylali. Ale póki co – łóżka. - zapowiedział.

COVID-19 w galerii handlowej w Polsce. Mimo zagrożenia pracownicy nie zostali skierowani na kwarantannęCOVID-19 w galerii handlowej w Polsce. Mimo zagrożenia pracownicy nie zostali skierowani na kwarantannęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będą rekompensaty, budżet idzie w setki milionów. Program nie obejmie jednej grupy
  2. Naukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłego
  3. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Anna Lewandowska zdradziła swój przepis na zdrowie. Pyszny i pomoże zwalczyć choroby (FOTO)
  7. Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Rodzice w żałobie, dziecko miało tylko 4 miesiące

<

Następny artykuł