Dramat Jerzego Stuhra trwa nadal. Żona aktora wyznała prawdę o jego stanie zdrowia

Jerzy stuhr: stan zdrowia
wikipedia.org Cezary Piwowarski/CC BY-SA 4.0
Autor Karol Zaborowski01.08.2020

Jerzy Stuhr już czwarty raz musiał walczyć o swoje życie. Aktor kilka tygodni temu wylądował w krakowskim szpitalu, gdzie lekarze musieli natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie, aby uratować artystę. Niestety, mimo że Stuhr przeszedł już przez najgorsze, to i tak choroba pozostawiła po sobie pewien ślad.

Jerzy Stuhr przeszedł już dwa zawały serca, walczył z nowotworem, a kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja, że aktor niespodziewanie został przetransportowany do szpitala. Początkowo Jerzy Stuhr został zabrany do placówki w Nowym Targu, jednak tamtejsi lekarze stwierdzili, że niezbędny jest transport do szpitala w Krakowie.

Niedługo po tym, jak w mediach pojawiła się informacja o hospitalizacji aktora, dotarły do nas informacje, że na szczęście lekarzom udało się zareagować w porę. Mówiła o tym, chociażby Krystyna Janda, która w wywiadzie podzieliła się treścią esemesa, którego dostała od aktora. Dowiedzieliśmy się z niego, że Jerzy Stuhr powoli wraca do siebie, chociaż udar nie pozostał obojętny dla jego zdrowia.

Dlaczego ostatnio w Polsce padają rekordy zakażeń koronawirusem? Lekarz wyjaśniaDlaczego ostatnio w Polsce padają rekordy zakażeń koronawirusem? Lekarz wyjaśniaCzytaj dalej

Jerzy Stuhr wciąż ma problemy po udarze

Jak podaje portal se.pl, najnowsze informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra przekazała jego małżonka. Z jej rozmowy z Gazetą Wyborczą dowiadujemy się, że aktor czuje się dobrze, ale wciąż ma problemy z mową co szczególnie w jego zawodzie stanowi nie lada problem.

- Jest jeszcze troszkę zagubiony. Natomiast po tym, co w ostatnich tygodniach przeszedł, to czuje się dobrze. Nie jest sparaliżowany, czasami trudno mu wypowiedzieć pewne słowa – będzie potrzebował pomocy logopedy i rehabilitacji, ale jego mózg pracuje cały czas. Trzeciego dnia po zatorze poprosił o treść sztuki, którą przygotowuje dla jednego z teatrów - wyznała żona aktora.

Po opuszczeniu szpitala przez Jerzego Stuhra, o komentarz pokusił się również jego syn. Za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, Maciej Stuhr podziękował całemu personelowi medycznemu, który przyczynił się do tego, że jego tata wciąż jest z nami.

- Ponieważ mój tato nie dorobił się póki co Facebooka, w jego i rodziny imieniu bardzo pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w ostatnich tygodniach! Ekipie ratunkowej z Rabki, szpitalowi w Nowym Targu oraz szpitalowi w Prokocimiu za fantastyczną, szybką i profesjonalną pomoc. Każdej pielęgniarce, oddziałowym, ratownikom i fizjoterapeutom oraz oczywiście lekarzom wielkie dzięki i brawa dla Was! Dziękujemy z całego serca! - napisał Maciej Stuhr.

Dzisiaj grzeje: 1. Z pozoru zwykłe 5 groszy może być warte ogromne pieniądze. Chodzi o jeden szczegół na monecie
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Dodatkowo aktor w swoim wpisie ostrzega innych przed niebezpieczeństwem jakim jest udar mózgu. Maciej Stuhr przypomina, że jeżeli u kogoś podejrzewamy udar, to liczy się każda sekunda, ponieważ im dłużej będziemy zwlekać, tym zniszczenia w mózgu będą większe.

- W przypadku udaru mózgu absolutnie kluczowe są pierwsze godziny. Jeśli niepokoi was stan kogoś w waszym otoczeniu, jeśli utrudniony jest kontakt, człowiek nagle inaczej reaguje, nie potrafi wyciągnąć ręki, wskazać czegoś palcem, dotknąć sobie czubka nosa – nie zastanawiajcie się, wzywajcie karetkę. Nie dzwońcie po wujka Mietka, który jest lekarzem, nie wieźcie autem pacjenta do szpitala – dzwońcie na 112. To najlepszy rodzaj pomocy, który taki człowiek może otrzymać! - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiarygodne sceny w centrum Warszawy tuż przed godziną „W”. Tysiące osób było świadkami
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. 500 plus w postaci gotówki może przestać funkcjonować. Zamiast tego rodzice mają dostać coś innego
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł