Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie

Jerzy Stuhr przekazał smutne wieści
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 24.04.2018 Bal manekinow w Och-Teatrze n/z: STUHR JERZY
Autor Klaudia Gaicka07.09.2020

Jerzy Stuhr o swojej chorobie. Aktor wyjawia, co było dla niego najtrudniejsze. Stan, w którym się znalazł, jest przerażający. Głos zabrał również Maciej Stuhr, który przekazał ważny apel do osób, znajdujących się w podobnej sytuacji.

Jerzy Stuhr jest jednym z bardziej znanych polskich aktorów. Jego występy aktorskie podziwiamy już od kilkudziesięciu lat. Aktor ma na koncie występy w wielu słynnych produkcjach teatralnych i filmowych. Urodził się w Krakowie, gdzie rozpoczął edukację wyższą na Uniwersytecie Jagiellońskim, a po jego ukończeniu przeniósł się na Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Jerzy Stuhr kilka tygodni temu trafił do szpitala z powodu udaru. Stan aktora był na tyle poważny, że musiał być transportowany do innej jednostki helikopterem. Kiedy zaobserwowano u niego stan przed udarowy, artysta wraz z małżonką spędzał kilka dni urlopu na Podhalu.

Duży spadek przypadków zachorowań. Eksperci podali przyczynęDuży spadek przypadków zachorowań. Eksperci podali przyczynęCzytaj dalej

Jerzy Stuhr o swojej chorobie

Dziś Jerzy Stuhr czuje się lepiej, stara się nie tracić pogody ducha, jednak do pełni zdrowia sporo jeszcze mu brakuje.

- Inne choroby tlą się w człowieku, a sercowe to gruch i leżysz. Nagle. Udar też nagle. To jest takie dziwne, że intelektualnie opanowuje się sytuację, ale gdzieś się oddala. To nie jest zemdlenie, tylko widać świat w zupełnie innej magmie. Przez dłuższy czas miałem kontakt, ale zacząłem mieć kłopot z mową - opisywał aktor w programie „Uwaga!" TVN-u.

Jak podaje portal Onet.pl, Jerzy Stuhr wyznał, że najtrudniejszy okazał się dla niego pierwszy dzień. Aktor nie mógł nawet „sklecić zdania". Zdaniem jego syna Maciej Stuhra w jego ojcu jest ogromna siła i wiara, jednak żeby dojść do zdrowia, aktor będzie musiał na nowo zdefiniować swoje życie. Mowa przede wszystkim o zwolnieniu tempa.

- Tata jeszcze pół roku temu pracował nie mniej niż ja, a czasami więcej, a ja pracuję bardzo dużo. Czasem jest to szaleńczy pęd, a on mnie w tym nawet zostawiał w tyle. Ale myślę, że te czasy to chyba już nie wrócą. Będzie musiał trochę bardziej się szanować i trochę pocieszyć się rolą emeryta i dziadka. Co też może być piękne. Zobaczymy, jak on sobie poradzi z taką perspektywą. - mówił syn aktora.

Rzetelne informacje o stanie zdrowia Stuhra trafiły do mediów społecznościowych 29 lipca. Wtedy właśnie Maciej Stuhr zdecydował się na stanowczy apel. Mamy nadzieję, że jego słowa pomogą uratować komuś życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 8-latka. Wraz z kolegami bawiła się w duszenie
2. Już nie przywieziesz tak dużo pieniędzy zza granicy. Rząd planuje położyć łapę na zarobkach spoza Polski

- W przypadku udaru mózgu, absolutnie kluczowe są pierwsze godziny. Jeśli niepokoi Was stan kogoś w Waszym otoczeniu, jeśli utrudniony jest kontakt, człowiek nagle inaczej reaguje, nie potrafi wyciągnąć ręki, wskazać czegoś palcem, dotknąć sobie czubka nosa - nie zastanawiacie się, wzywajcie karetkę. Nie dzwońcie po wujka Mietka, który jest lekarzem, nie wieźcie autem pacjenta do szpitala - dzwońcie na 112. To najlepszy rodzaj pomocy, który taki człowiek może otrzymać! - napisał Maciej Stuhr.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Zenka Martyniuka. Artysta opada z sił, toczy nierówną walkę
  2. Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcja
  3. Niepokojące słowa papieża Franciszka. Ostrzega przed jeszcze gorszą plagą niż koronawirus
  4. Objawy raka, które dostrzeżesz gołym okiem. Kiedy się pojawią, nie ma czasu do stracenia
  5. Lekarze biją na alarm. Popularne badanie sposobem na wyciąganie pieniędzy
  6. Zmniejszy poziom złego cholesterolu i ureguluje ciśnienie krwi. Wyjątkowy sok zadziała też na wrzody i problemy z żołądkiem

Następny artykuł