Jerzy Stuhr o swoim stanie zdrowia
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 24.04.2018 Bal manekinow w Och-Teatrze n/z: STUHR JERZY
Autor Natalia Niewczas - 11 Sierpnia 2020

Jerzy Stuhr przerywa milczenie. Przykre słowa aktora po udarze

Jerzy Stuhr sprawił, że setki jego fanów na kilka dni wstrzymało oddech. Wiadomość o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia aktora dotarła do mediów mniej więcej w połowie ubiegłego miesiąca. Dobrze znany Polakom z takich hitowych produkcji jak “Kingsajz” czy “Kiler” Jerzy Stuhr trafił wtedy do szpitala. Powodem był zagrażający życiu udar.

Jerzy Stuhr to znana w naszym kraju osobistość, która zapisała się w sercach fanów nie tylko dzięki wielkiemu talentowi aktorskiemu, ale i działalności dubbingowej (“Shrek”, “Mulan”). Doniesienia o ciężkim stanie zdrowia gwiazdora wywołały prawdziwe poruszenie w internecie. Do mediów przez wiele dni docierały szczątkowe informacje - teraz sam aktor postanowił zabrać w tej sprawie głos.

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny apel. Dotyczy wszystkich PolakówMinisterstwo Zdrowia wydało pilny apel. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Jerzy Stuhr o swoim stanie zdrowia

Gdy doszło do udaru mózgu, Jerzy Stuhr przebywał na wsi. W nocy z 12 na 13 lipca aktor bardzo źle się poczuł, w wyniku czego trafił do szpitala w Nowym Targu. Szybka medyczna interwencja przyniosła spodziewane efekty i już niemal dwa tygodnie temu aktor wrócił do domu. Stan jego zdrowia stopniowo się poprawia. Niestety, wciąż wymaga lekarskiej uwagi.

Udar spowodował u Jerzego Stuhra problemy ze swobodnym komunikowaniem się. W wywiadzie dla Neewsweeka Jerzy Stuhr dzielił się wspomnieniem minionych, trudnych dni. Jak mówi, choć uratowała go odpowiednia reakcja, w związku z trudnościami z mową, przed gwiazdorem jeszcze długa rekonwalescencja.

- Z domu zabrano mnie do szpitala w Nowym Targu, gdzie z pełną troską się mną zaopiekowano, a stamtąd jechałem do Prokocimia, czyli do uniwersyteckiego nowoczesnego szpitala w Krakowie. I dopiero na drugi dzień po tomografii i różnych badaniach nagle nie potrafiłem skoordynować mowy. Ciągle jakby mieszają mi się sylaby, ale to pomału przemija - mówi aktor.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. 45 złotych mniej za stek wołowy. A to nie wszystko, w Lidlu kupisz teraz mięso różnego rodzaju za pół darmo

To nie pierwszy raz, gdy Jerzy Stuhr stanął oko w oko z poważnym problemem natury zdrowotnej. Aktor cierpiał już z powodu zawału serca i zmagał się z chorobą onkologiczną, nowotworem złośliwym krtani - z obu chorób wyszedł obronną ręką. Jak się okazuje, chęć Jerzego Stuhra do życia szczęśliwie pozwoliła mu powrócić do zdrowia i tym razem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne, nagłe ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa
  2. Matka uczennicy została zabita podczas lekcji online. Nauczycielka i uczniowie byli świadkami najgorszego
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Para młoda uciszyła księdza podczas ślubu, żeby rzucić monetą. Goście nie mogli uwierzyć, gdy poznali powód niezwykłego zachowania

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł