Jerzy Stuhr: informacje o stanie zdrowia
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 26.03.2015 Wygrajmy z Bolem N/Z:Jerzy Stuhr
Autor Klaudia Gaicka - 18 Lipca 2020

Nieoficjalne informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Wszyscy trzymają kciuki

Jerzy Stuhr kilka dni temu miał udar. Aktor spędzał kilka dni urlopu na Podhalu, kiedy zaobserwowano u niego stan przed udarowy. Lekarze zdecydowali się na transport helikopterem. Dziś aktor wciąż przebywa w szpitalu w Nowym Targu, a informacje o jego stanie zdrowia są w głównej mierze nieoficjalne.

Jerzy Stuhr ma na koncie występy w wielu słynnych produkcjach teatralnych i filmowych. Aktor urodził się w Krakowie, gdzie rozpoczął edukację wyższą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po jego zakończeniu postanowił rozpocząć kształcenie na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Łukasz Szumowski może zostać oddany do dymisji? SE podał listę ministrów do wymianyŁukasz Szumowski może zostać oddany do dymisji? SE podał listę ministrów do wymianyCzytaj dalej

Jerzy Stuhr według nieoficjalnych informacji czuje się już lepiej

Jerzy Stuhr miał w przeszłości wiele problemów ze zdrowiem. Kilka lat temu przeszedł zawał mięśnia sercowego oraz zmagał się z nowotworem krtani. Kiedy udało mu się pokonać chorobę, aktywnie pomagał pacjentom z rakiem. W ostatnim czasie aktor przygotowywał się do powrotu na deski teatry, jednak pandemia koronwirusa SARS-CoV-2 pokrzyżowała mu plany. Jerzy Stuhr trafił do szpitala.

– Przed chwilą do mnie dotarła informacja, że Jerzy Stuhr trafił do szpitala, ale nic więcej nie wiem – powiedział przyjaciel aktora Jerzy Radziwiłowicz.

Dziś wiemy już więcej. Jak podaje Radio Zet, okazało się, że podczas weekendu urlopowego na Podhalu, aktor miał podejrzenie udaru. Do szpitala w Nowym Targu został przetransportowany helikopterem. W przypadku udaru liczy się każda minuta, lekarze nie chcieli ryzykować transportu karetką.

– Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Martwiliśmy się wszyscy bardzo ten jeden dzień. W ogóle wszystko zawisło w środowisku, ponieważ to była tak straszna wiadomość. Już następnego dnia zadzwonił do domu, a dzisiaj do mnie przysłał SMS-a: „Zrobiłem pierwszy spacer korytarzem szpitala”. Wszystko jest dobrze – powiedziała Janda w programie „Rezerwacja”.

Jak podaje portal Se.pl, nieoficjalne informacje mówią o tym, że aktor odzyskał już mowę. Jednak wypowiadanie pełnych zdań wciąż sprawia mu wielki trud. Cały czas aktorowi towarzyszy najbliższa rodzina. Wszyscy trzymają kciuki, aby aktor szybko wróci do pełni sił.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Janda dostała wiadomość ze szpitala od Jerzego Stuhra. Znamy jej treść

2. Większe składki na ZUS i akcyza. Rząd szuka pieniędzy także w twojej kieszeni

Najbliżsi z rodziny Jerzego Stuhra nie chcieli zbyt obszernie komentować sytuacji i ograniczyli się jedynie do wydania oficjalnego komunikatu.

- Sytuacja jest trudna, ale pacjent szybko wraca do formy. Najbliższe dni okażą się kluczowe, zatem prosimy o dobre myśli i o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym momencie - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Stare nagranie Dudy z Tadlą, dziś wolałby o nim zapomnieć. "Czasami ludzi ponoszą emocje";
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Muzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyło

Następny artykuł