Jerzy Stuhr miał raka
fot. https://youtube.com/ Akademia Polskiego Filmu
Autor Klaudia Gaicka - 20 Lipca 2020

Lekarze dawali Jerzemu Stuhrowi 3 miesiące życia. Żona aktora opowiedziała o jego walce z chorobą

Jerzy Stuhr już kiedyś miał bardzo poważne kłopoty ze zdrowie. Jego żona wyjawiła, jak wyglądało życie aktora po chorobie. Okazuje się, że jego stan być bardzo ciężki. Dziś wszyscy mamy nadzieję, że aktorowi znów uda się powrócić do pełni zdrowia.

Jerzy Stuhr w ostatnich dniach miał udar. Do złego stanu doszło, kiedy aktor spędzał kilka dni urlopu na Podhalu. Początkowo zaobserwowano u niego stan przed udarowy. Kilka dni temu pisaliśmy, że jego stan był na tyle poważny, że ze szpitala w Nowego Targu transportowano do Krakowa helikopterem.

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz PająkTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz PająkCzytaj dalej

Jerzy Stuhr po walce z rakiem był na skraju wyczerpania

Jerzy Stuhr ma na koncie występy w wielu słynnych produkcjach teatralnych i filmowych. Aktor posiada nie tylko barwną karierę zawodową, ale również solidne wykształcenie. Urodził się pod koniec lat czterdziestych w Krakowie i początkowo ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, by następnie ponownie podjąć naukę na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Lata edukacji zakończył, uzyskując tytuł profesora sztuk teatralnych.

Jerzy Stuhr miał w przeszłości wiele problemów ze zdrowiem. Kilka lat temu przeszedł zawał mięśnia sercowego oraz zmagał się z nowotworem krtani, jak wyjawia jego żona, walka nie była łatwa.

Kiedy udało mu się pokonać chorobę, aktywnie pomagał pacjentom z rakiem. W ostatnim czasie aktor przygotowywał się do powrotu na deski teatru, jednak pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 pokrzyżowała mu plany. W tym roku mediami wstrząsnęła wiadomośc, że Jerzy Stuhr ponownie trafił do szpitala.

- Sytuacja jest trudna, ale pacjent szybko wraca do formy. Najbliższe dni okażą się kluczowe, zatem prosimy o dobre myśli i o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym momencie - napisała w oficjalnym oświadczeniu rodzina aktora.

Jak podaje portal Natemat.pl, jego żona ujawniła fakty dotyczące przebiegu choroby nowotworowej aktora. Jerzy Stuhr usłyszał diagnozę dotyczącą raka krtani w 2011 roku.

- W przypadku Jerzego byli przekonani, że to jest rak nieuleczalny, nieoperacyjny, taki, że nawet cudowni lekarze z Gliwic – o czym wtedy im nie powiedzieli – dawali Jerzemu trzy miesiące życia – czytamy w książce napisanej przez żonę aktora pt. „Basia. Szczęśliwą się bywa".

Żona przyznała, że chociaż mężczyźnie udało się pokonać chorobę, jego walka była bardzo trudna.

– Po chemioterapii Jerzy był wycieńczony. Tak słaby, że mdlał znienacka, w najmniej odpowiednich momentach. Potrafił ocknąć się z twarzą w talerzu zupy. Nie mógł sam się podnieść, brakowało mu sił – mówi "SE" pani Barbara.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Emerycie, znamy już kwotę czternastej emerytury. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany

Mamy nadzieję, że Jerzy Stuhr i tym razem zaskakująco szybko wróci do pełni zdrowia. Jego kariera aktorska jest jedyna w swoim rodzaju i wybitnie wszechstronna. Nie tylko występował na deskach wielu teatrów, grał niezapomniane role w takich kultowych produkcjach jak „Kingsajz” czy „Kiler”, lecz pełnił również funkcję reżysera. Co więcej, aktor zajmował się również dubbingiem. Jego głos możemy usłyszeć między innymi w wielu pełnometrażowych produkcjach animowanych, takich jak „Mulan”, czy „Shrek”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spojrzeli na rów i się zatrzymali. Nie zauważył zagrożenia, nie żyje. Tragedia
  2. Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice
  3. Tragedia w województwie łódzkim. Nastolatka zginęła na oczach bliskich
  4. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września
  5. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne
  6. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe

Następny artykuł