Jerzy Zięba idzie na wojnę z lekarzami. Już szykuje pozew sądowy

Jerzy Zięba złożył pozew
unsplash Tingey Injury Law Firm
Autor Klaudia Gaicka03.01.2021

Kontrowersyjny Jerzy Zięba złożył pozew przeciwko Prezesowi NRL. Wyjaśnił nam, co skłoniło go do tego kroku. Okazuje się, że w oświadczeniu na temat publicysty mogło dojść do poważnych nieprawidłowości. Wyjaśniamy, co skłoniło Jerzego Ziębę do tego kroku oraz czego zamierza domagać się przed sądem.

Najnowsze informacje dotyczące Jerzego Zięby. Kontrowersyjny publicysta złożył 11 grudnia bieżącego roku pozew sądowy przeciwko Prezesowi Naczelnej Izby Lekarskiej o ochronę dóbr osobistych.

Kontrowersyjny Jerzy Zięba złożył pozew przeciwko Prezesowi NRL. Wyjaśnił nam, co skłoniło go do tego kroku

Do naruszenia miało dojść 14 lutego 2020 roku, w dniu opublikowania oświadczenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej odnoszącego się do publikacji na fanpage „Ukryte terapie – Jerzy Zięba”.

Zdaniem ekspertów Jerzy Zięba opublikował treści zagrażające zdrowiu i życiu pacjentów. Publicysta uważa jednak, że ich oświadczenie miało niepoprawny charakter.

- Oświadczenie to ma charakter tabloidowy i jest częścią kampanii nienawiści prowadzonej przeciwko mnie tylko dlatego, że ośmielam się mieć inne zdanie, zdanie, które potwierdzają wyniki badań naukowych - twierdzi Jerzy Zięba.

Minister Zdrowia ogłosił ważną decyzję. Kolejna grupa osób z pierwszeństwem szczepieniaMinister Zdrowia ogłosił ważną decyzję. Kolejna grupa osób z pierwszeństwem szczepieniaCzytaj dalej

Publicysta poinformował portal Pacjenci.pl o tym, że pozew przeciwko Prezesowi wpłynął już do sądu. Poprosiliśmy więc o komentarz biuro prasowe Naczelnej Rady Lekarskiej, jednak jej przedstawiciel twierdzi, że do tej pory żadne pismo do nich nie wpłynęło.

Jak deklaruje Jerzy Zięba, składając pozew, chce on przeciwstawić się kampanii nienawiści i ośmieszania, która już od dłuższego czasu jest na nim skupiona. Uważa, że opublikowane oświadczenie jest klasycznym przykładem pomówienia i zniesławienia.

– Przedstawione w nim informacje są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd. W pełni akceptuję konstruktywną krytykę i merytoryczny spór. Nie akceptuję zaś obrażania, oskarżeń, pomawiania oraz wszelkich form nienawiści i agresji. Oświadczenie opublikowane na stronie NRL jest w mojej ocenie formą takiej agresji, której celem jest ośmieszenie mnie w oczach opinii publicznej bowiem brak w nim jakiegokolwiek merytorycznego uzasadnienia – wskazuje Jerzy Zięba.

Publicysta wskazuje, że zdecydował się na złożenie pozwu z powodu tego, że jego próby załatwienia sprawy polubownie spotkały się z odmową Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

Jerzy Zięba domaga się przeprosin od Andrzeja Matyi, zadośćuczynienia w wysokości 5 000 zł, zasądzenia kwoty na cel społeczny w wysokości 10 000 zł oraz zwrotu kosztów sądowych. Jako beneficjenta wskazał Fundację Polacy dla Polaków, która wspiera finansowo dzieci chore na lekooporną padaczkę, a której jest założycielem i fundatorem.

- Nieprawdziwość oświadczenia Naczelnej Izby Lekarskiej wynika już tylko z samego faktu, że jest ogólne – dyskredytuje całą działalność mojego klienta. Fakt, że nie jest możliwe zidentyfikowanie, do których konkretnie wypowiedzi odnosi się to oświadczenie, pozbawia mojego klienta możliwości merytorycznego sporu poprzez skonfrontowanie się z zarzutami – komentuje sprawę mec. Anna Borkowska z BORKOWSKA&PARTNERS Kancelaria Prawna.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

>

Następny artykuł