Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy

Jerzy Zięba twierdzi, że witamina C może powstrzymać epidemię
youtube_Jerzy Zięba Channel
Autor 14.03.2020

Jerzy Zięba w piątek opublikował na Facebooku post o nazwie “Jak zatrzymać koronawirusowe szaleństwo”. Apeluje w nim do lekarzy, by zastosowali się do jego metody mającej wyleczyć osoby zakażone koronawirusem. Jak przekonuje Zięba, cudownym lekiem jest witamina C.

Jerzy Zięba to polski publicysta, propagator naturopatii i medycyny niekonwencjonalnej. Znany jest jako autor bestsellerowej książki pt. Ukryte terapie. Większość poglądów propagowanych przez Jerzego Ziębę spotyka się z krytyką środowiska akademickiego.

Mężczyzna jest zwolennikiem leczenia witaminą C, w tym dożylnego stosowania dużych jej dawek. Twierdzi, że można nią wyleczyć wiele chorób i dolegliwości, takich jak obrzęk dziąsła, sepsa, a nawet nowotwór. Zięba w piątek opublikował nagranie na Facebooku, w którym apeluje do lekarzy, by w walce z koronawirusem rozpoczęli terapię witaminą C.

Koronawirus może prowadzić do nieodwracalnych zmian w płucach. Nawet po wyzdrowieniu uszkodzenia mogą postępowaćKoronawirus może prowadzić do nieodwracalnych zmian w płucach. Nawet po wyzdrowieniu uszkodzenia mogą postępowaćCzytaj dalej

Jerzy Zięba twierdzi, że witamina C może powstrzymać epidemię

Zięba apeluje do lekarzy, by przynajmniej u kilku osób zastosowali proponowane przez niego leczenie. Zwraca uwagę na to, że osoby zakażone podłączone są do respiratorów, które jak mówi, niczego nie leczą. Prosi, by lekarze posłuchali rad, które zawarł w nagraniu umieszczonym w serwisie Youtube. Z uwagi na to, że nagranie stało się powodem zablokowania jego konta, postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na Facebooku. Zięba zauważa, że lecząc już kilka osób, specjaliści mogą zatrzymać panikę. Przypomnijmy, że w Polsce mamy już 13 osób, które wracają do zdrowia.

- Pokażcie, że wiecie jak robić, żeby ludzie nie umierali. Ja to wszystko wam opisałem. Wszystko macie na talerzu pokazane. - zwraca się do lekarzy w nagraniu.

Jerzy Zięba powołuje się na Davida Brownsteina, który, jak twierdzi, z powodzeniem stosuje jego metody. Ponadto przywołuje nazwiska innych lekarzy, którzy leczą swoich pacjentów za pomocą witaminy C. Jak przekonuje Zięba, substancja ta działa już w ciągu kilku minut.

- Pokażcie kilka osób, którym uratujecie życie, i przejdziecie do historii medycyny. [...] Staniecie się mesjaszami niemalże polskiej medycyny. - apeluje w nagraniu.

Zięba przekonuje, że lekarze tylko przy pomocy jego metody mogą doprowadzić do “zatrzymania tego szaleństwa”.

- Jeśli nie zaczniecie stosować tego, co ja opisałem, tego, co mówiłem, tego, co napisałem w tym filmie, Polska znajdzie się w sytuacji takiej jak Włochy. - ostrzega.

Zięba zauważa, że we Włoszech również stosowano kwarantannę, jednak metoda ta zawiodła. Mężczyzna przyznaje, że czytając o tym, jak silne działanie ma witamina C, m.in. w przypadku koronawirusa, sam jest zdumiony. Ponadto informuje, że chętnie podzieli się swoją wiedzą z lekarzami. Zięba ostrzega, że wiedza ta jest bardzo skomplikowana, dlatego postara się ją uprościć przed przekazaniem jej specjalistom. Ponadto poinformował, że stworzy kolejne nagranie, w którym wyjaśni, jak przygotować wlew z witaminy C.

Dzisiaj grzeje: 1. Wspaniałe wieści nie tylko dla Polaków. Rozpracowano enzym kluczowy w walce z koronawirusem

2. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków

Przypomnijmy, że według najnowszych danych w Polsce potwierdzono dotąd 150 przypadków koronawirusa, wśród których 13 osób wraca do zdrowia. Ministerstwo zdrowia podało, że dotychczas wykonano już ponad 5 tys. testów. Epidemia koronawirusa z dnia na dzień dotyka coraz więcej osób. Choć liczba zachorowań w Korei Płd. oraz Chinach maleje, wciąż nie można mówić opanowaniu epidemii. Przykładem są Włochy, gdzie wzrost zakażeń wciąż gwałtownie wzrasta. Obecnie naukowcy opracowują kilkadziesiąt szczepionek przeciw koronawirusowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek
  2. Ojciec umierał w szpitalu. Gdy córka przyszła go odwiedzić, przed salą zobaczyła tajemniczą postać
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Następny artykuł