Jerzy Zięba: Gis ostrzega przed alternatywnymi metodami leczenia, które proponuje znachor
Facebook_Jerzy_Zięba_grupa_wsparcia
Autor Karol Zaborowski - 17 Lutego 2020

GIS ostrzega przed poradami Jerzego Zięby. "Jest to działanie szczególnie groźne i niebezpieczne"

Jerzy Zięba zasłynął w internecie dzięki nagraniom, na których udziela porad zdrowotnych, proponując alternatywne metody leczenia. Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że ich używanie może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia człowieka.

Jerzy Zięba to postać bardzo dobrze rozpoznawalna, która swoją sławę zyskała dzięki działalności w internecie, polegającej na publikacji filmików dotyczących szeroko rozumianej tematyki zdrowia. Główny Inspektor Sanitarny wydał ostatnio, wraz z prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej, wspólne oświadczenie na temat porad zdrowotnych popularnego znachora. Według nich działalność Jerzego Zięby stanowi zagrożenie dla ludzkiego życia, ponieważ wprowadza w błąd wiele osób, które korzystają z niepotwierdzonych naukowo informacji.

Symptomy wskazujące na chorobę trzustki. Każdy powinien je znaćSymptomy wskazujące na chorobę trzustki. Każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Jerzy Zięba propaguje nietypowe sposoby leczenie. Niestety skuteczność wielu z nich nie została potwierdzona przez badania naukowe

Rezygnacja ze szczepień, leczenie raka witaminą C, dożylne podawanie perhydrolu w walce z koronawirusem, to tylko kilka z porad, jakich udzielał swoim sympatykom Jerzy Zięba. Jego filmy publikowane na serwisie internetowym YouTube, cieszą się dużą popularnością, pomimo tego, że kanał, na który zostają wrzucane, był już banowany.

- Jest to działanie szczególnie groźne i niebezpieczne - podkreślają osoby z GIS i NIL.

Owe metody wyraźnie nie przypadły do gustu Jarosławowi Pinkasowi, który pełni funkcję Głównego Inspektora Sanitarnego naszego kraju oraz Andrzejowi Matyji, prezesowi Naczelnej Rady Lekarskiej. Panowie wydali nawet wspólne doświadczenie na ten temat.

-Rekomendujemy zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku w korzystaniu z dostępnych w Internecie informacji, często przekłamanych lub nieprawdziwych, przez co mogących w efekcie spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu- możemy przeczytać w oświadczeniu.

GIS często otrzymuje liczne pytania na temat proponowanych w internecie sposobów leczenia wszelkich schorzeń. Większość z nich nie ma żadnego odzwierciedlenia w obecnej wiedzy medycznej. W oświadczeniu Jarosława Pinkasa i Andrzeja Matyji, autorzy odradzają eksperymentowanie z wątpliwej jakości terapiami, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Według nich lepiej skorzystać z pomocy wykwalifikowanego specjalisty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  2. Studentka miała problemy z pieniędzmi i prosiła mamę o pomoc. Nie wiedziała, że słucha jej ktoś jeszcze
  3. 4-miesięczna Tosia walczy o życie. Rodzice dziewczynki proszą o pomoc
  4. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  6. Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłat

Następny artykuł