Jezus Chrystus zdaniem naukowców wyglądał zupełnie inaczej niż myśleliśmy
fot. popularne.pl
Autor - 30 Maja 2020

Jak naprawdę wyglądał Jezus? Naukowcy znają odpowiedź

Jezus Chrystus przez tysiące lat był przedstawiany jako szczupły, biały mężczyzna o długich ciemnych włosach i brodzie. Eksperci ustalili, że wyglądał zupełnie inaczej i przedstawili jego bardziej prawdopodobny wizerunek.

Jezus Chrystus zdaniem naukowców wyglądał zupełnie inaczej niż myśleliśmy. Do tej pory najczęściej był on przedstawiany jako biały człowiek. Eksperci ustalili jednak, że nasze wyobrażenia o Synu Bożym mogą być dalekie od rzeczywistości.

Okazuje się bowiem, że Jezus prawdopodobnie nie wyglądał tak, jak był przedstawiany przez wieki. Joan Taylor wyjaśnia różnice pomiędzy popularnym wizerunkiem Chrystusa a jego rzeczywistym wyglądem.

Ile godzin powinniśmy spać? Odpowiedź jest różna w zależności od wiekuIle godzin powinniśmy spać? Odpowiedź jest różna w zależności od wiekuCzytaj dalej

Jezus Chrystus zdaniem naukowców wyglądał zupełnie inaczej niż myśleliśmy


Joan Taylor, która pracuje jako profesor w katedrze początków chrześcijaństwa i judaizmu w King’s College London, wyjaśnia jak rzeczywiście wyglądał Jezus. Specjalistka twierdzi, że Syn Boży miał krótsze włosy i ciemniejszą skórę.


Ponadto, zdaniem Joan, Mesjasz miał również krótszą brodę, a jego szaty były gładkie i bezbarwne, w przeciwieństwie do kolorowych strojów, które często są przedstawiane na obrazach.


- Warto podkreślić, że obrazy syna Bożego z czasem dają nam wskazówki, jak wyobrażano sobie Jezusa w różnych środowiskach, ale absolutnie nic nie mówią o tym, jak naprawdę wyglądał. - wyjaśnia Joan Taylor.


Obrazy Jezusa zostały w dużej mierze stworzone w epoce bizantyjskiej. Te zaś oparte były na podobieństwie Mesjasza do grecko-rzymskiego bóstwa. Jak podaje portal popularne.pl, Joan Taylor poświęciła wiele lat na zgłębienie wiedzy o początkach religii chrześcijańskiej i dzięki temu wie, jak wyglądał człowiek żyjący w Judei w I wieku.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Niebezpieczna choroba, na którą trzeba uważać

2. Kobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowę


- Wszyscy wiedzą, jak wygląda Jezus: jest najbardziej malowaną postacią w sztuce zachodniej, rozpoznawalną wszędzie jako posiadającą długie włosy i brodę, długą szatę z rękawami (często białą) i płaszczem (często niebieskim). Ale jak on naprawdę wyglądał jako człowiek żyjący w Judei w I wieku? Temat ten od dawna interesuje. - zaznacza specjalistka.


Profesor twierdzi, że istnieje już przedstawienie Chrystusa, które najbardziej realistycznie przedstawia, jak wyglądał. Patrząc na nie możemy śmiało stwierdzić, że znacząco różni się od popularnych wizerunków Mesjasza.

Obrazy Pacjenci.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mistrz kuchni odradza wyrzucanie skórek po pieczarkach. Robi z nich rewolucyjny rosół, jakiego nigdy nie jadłeś
  2. Małżeństwo adoptowało małego chłopca z Chin. Po trzech latach go oddali, powód jest porażający
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. W Polsce rozpoczęła się budowa sztucznej wyspy na morzu. Pierwsza taka inwestycja w historii kraju

Następny artykuł