Pokonała raka piersi. Teraz walczy z koronawirusem

Joanna Górska ma koronawirusa
East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 20.05.2019 Wielka Gala Gwiazd Plejady 2019 n/z: GORSKA JOANNA
Autor Barbara Bujar03.11.2020

Joanna Górska znów boryka się z problemami zdrowotnymi. Dziennikarka Polsatu, która całkiem niedawno wygrała walkę z rakiem piersi, poinformowała w mediach społecznościowych o kolejnej chorobie. Tym razem testy potwierdziły u niej zakażenie koronawirusem. W rozmowie z Plejadą prezenterka opowiedziała o kwarantannie i objawach, które jej towarzyszyły. Zdradziła też, czy choroba nowotworowa miała wpływ na zakażenie.

Kilka lat temu Joanna Górska usłyszała niepokojącą diagnozę – rak piersi. O chorobie i podjętej walce poinformowała fanów w 2017 roku. Podczas leczenia, w które włączono między innymi chemioterapię, wielu Polaków mocno trzymało za nią kciuki. W sobotę 31 października okazało się, że organizm dziennikarki znów został zaatakowany. Tym razem przez koronawirusa.

- Korona dorwała i nas. Od poniedziałku jesteśmy w izolacji, nasi znajomi z którymi mieliśmy kontakt, również – napisała na Facebooku.

Jerzy Owsiak przekazał ważny apel. „Nie demontujcie oddziałówJerzy Owsiak przekazał ważny apel. „Nie demontujcie oddziałów"Czytaj dalej

Joanna Górska ma koronawirusa. Zdradziła, czy nowotwór miał wpływ na zakażenie

Wraz z Joanną Górską na kwarantannie przebywają jej mąż i syn. Jak przekazała dziennikarka w rozmowie z Plejadą, o zakażeniu wszyscy dowiedzieli się jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów. Okazuje się, że jej ukochany musiał wykonać test przed wyjazdem za granicę. Niestety, wynik był pozytywny. Z czasem para zaczęła czuć się coraz gorzej. Mały Kacper przeszedł chorobę najłagodniej.

- U nas zaczęło się od pozytywnego wyniku testu na COVID, który Robert musiał zrobić przed planowanym wyjazdem zagranicznym. Objawy u Roberta pojawiły się dwa dni po wyniku, u mnie dzień później. Ból głowy, oczu, kości, pleców, duszący kaszel, gorączka i brak sił... Bardzo ciężkie mieliśmy tylko dwa dni – poinformowała Górska.

Rodzina prezenterki jest w stałym kontakcie z lekarzem POZ, który zalecił im przyjmowanie ogólnodostępnych leków. Dodatkowo podczas choroby wszyscy piją gorące napoje, jedzą ciepłe posiłki i wspomagają się suplementami bogatymi w witaminę C i D. Jak twierdzi Joanna Górska, domownicy powoli wracają do zdrowia.

- Od wczoraj stałe 36,6 u wszystkich. Idzie ku dobremu – napisała w niedzielę na Instagramie.

W trakcie wywiadu dla Plejady dziennikarka została zapytana także o powiązanie COVID-19 z nowotworem piersi. Kobieta od ponad dwóch lat jest w stanie remisji. W związku z tym stara się bardzo na siebie uważać i regularnie konsultuje się z onkologiem. Jak twierdzi, mimo wielu obaw rak nie miał wpływu na zakażenie.

- To, że jestem w remisji raka piersi, nie miało właściwie żadnego znaczenia. Minęło 30 miesięcy od zakończenia leczenia onkologicznego, nie przyjmuję żadnych leków ani hormonów - to jest kluczowa sprawa dla kondycji organizmu. Stres był przed zakażeniem, bo nigdy nie wiadomo, jak zareaguje organizm. Onkolog obawiała się, że mogę mieć ciężki przebieg, dlatego bardzo uważaliśmy, aby się nie zarazić, niestety nie udało się uniknąć korony – wyznała.

Dzisiaj grzeje: 1.Prof. Horban ostrzega. Wyznał, kiedy może czekać nas lockdown
2.Piesek mieszkający w schronisku co noc ścielił swoje posłanie. Wolontariuszom zabiło mocniej serce, gdy zrozumieli, dlaczego tak robił
3. Szpitale znalazły się w martwym punkcie. Ani jednego wolnego respiratora w całym regionie

Jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u kobiet. Pierwszych objawów choroby nigdy nie należy lekceważyćJeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u kobiet. Pierwszych objawów choroby nigdy nie należy lekceważyćCzytaj dalej

Rodzina Joanny Górskiej na kwarantannie będzie przebywać do najbliższej soboty. Od środy 11 listopada ma zamiar wrócić do pracy na antenie Polsatu. Każdego dnia czuje się coraz lepiej, dlatego wierzy, że wszystko będzie dobrze.

- Na szczęście przeszliśmy to w miarę dobrze, a syn zupełnie bezobjawowo. Najgorsze za nami. Jeszcze minie chroniczne zmęczenie i będzie super – dodała dziennikarka.

COVID-19 w galerii handlowej w Polsce. Mimo zagrożenia pracownicy nie zostali skierowani na kwarantannęCOVID-19 w galerii handlowej w Polsce. Mimo zagrożenia pracownicy nie zostali skierowani na kwarantannęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna mobilizacja, już blisko 20 tys. Polaków dostało wezwania. Wiadomo kogo obowiązek nie dotyczy
  2. Niezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał się
  3. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  7. Monitoring nagrał nożownika z Żabki. Policja właśnie opublikowała jego zdjęcie, jest poszukiwany

<

Następny artykuł