Jurek Owsiak krytykuje słowa Adnrzeja Dydu na temat szczepionki przeciw COVID-19
youtube.com/TVN Style
Autor Barbara Bujar - 9 Lipca 2020

Jurek Owsiak krytykuje Dudę za wystąpienie o szczepionkach. Mocne słowa

Jurek Owsiak odniósł się do poniedziałkowych słów Andrzeja Dudy. Prezydent w trakcie rozmowy na antenie TVP wypowiedział się na temat szczepień przeciw COVID-19. Jego podejście zostało od razu skrytykowane przez wielu ekspertów. Teraz postanowił dołączyć do nich Owsiak. Szef WOŚP-u podszedł do sprawy bardzo krytycznie.

Andrzej Duda już w najbliższą niedzielę zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim w wyborach prezydenckich. Okres przed II turą jest dla obu mężczyzn bardzo intensywny, a oni sami korzystają z niego w stu procentach. Kandydaci jeżdżą po kraju i kontynuują swoje kampanie. Biorą także udział w wielu spotkaniach i rozmowach. W tym celu Andrzej Duda pojawił się w ubiegły poniedziałek w studiu TVP. Zapytany o obowiązek szczepień przeciw COVID-19 udzielił zaskakującej odpowiedzi. Jego słowa szybko zostały skrytykowane. Do osób, które nie podeszły do jego wypowiedzi przychylnie, dołączył ostatnio Jurek Owsiak.

Pilna decyzja GIS. Niebezpieczne bakterie w popularnym produkciePilna decyzja GIS. Niebezpieczne bakterie w popularnym produkcieCzytaj dalej

Wypowiedź Andrzeja Dudy po raz kolejny skrytykowana. Jurek Owsiak mocno o słowach prezydenta

Andrzej Duda, jako prezydent ubiegający się o reelekcję, jest w ostatnim czasie pytany o wiele ważnych kwestii związanych z naszym krajem. Nie da się ukryć, że jeden z najgłośniejszych tematów stanowią wśród naszego społeczeństwa szczepienia na koronawirusa. W tej kwestii mężczyzna miał szansę wypowiedzieć się w poniedziałek na antenie TVP.

Jego stanowisko zaskoczyło wielu obywateli, lekarzy i ekspertów. Prezydent przyznał, że absolutnie nie jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień i jest przeciwny temu, aby w sprawie COVID-19 została wprowadzona taka konieczność. Jak tłumaczy Super Express, słowa prezydenta dotyczyć miały wyłącznie szczepionek na grypę i koronawirusa. Pozostały kalendarz szczepień jest według Andrzeja Dudy bardzo potrzebny. Mimo to jego słowa zostały odebrane jako ukłon w stronę antyszczepionkowców i wywołały burzę w internecie. Prezydent postanowił sprostować to jeszcze na Twitterze.

- STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa – napisał we wtorek.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos

2. Porażające wieści dla kierowców, rząd wysuwa najcięższe działa. Mandaty mają wzrosnąć nawet 10 razy

Mimo tłumaczeń jego słowa zostały zapamiętane i mocno skrytykowane przez wielu ekspertów. Podczas rozmowy, udzielonej dla stacji TVN, swoją opinię na ten temat wyraził także Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy uznał, że szczepionki są bardzo ważne i należy się dobrze zastanowić zanim powie się o nich coś złego. Mężczyzna stwierdził, że wypowiedź Andrzeja Dudy była po prostu zła i nigdy nie powinna mieć miejsca.

- To są takie ruchy, które nie powinny mieć miejsca ze strony człowieka sprawującego taką funkcję. Nie wyobrażałem sobie, że usłyszę taką uwagę od głowy państwa - jego słowa cytuje Super Express.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  2. Zadziwiające plany akcji służb. Szczegóły fikcyjnego "porwania" Andrzeja Dudy trafiły do sieci
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Nie żyje słynny mistrz olimpijski. Zmarł przedwcześnie, osierocił dwójkę dzieci

Następny artykuł