Jurek Owsiak o dymysji Szumowskiego
youtube.com/TVN Style
Autor Klaudia Gaicka - 20 Sierpnia 2020

Jurek Owsiak mocno o dymisji Szumowskiego. Domaga się wyjaśnienia ważnej sprawy

Jurek Owsiak nie szczędził słów byłemu już szefowi resortu zdrowia. Okazuje się, że przed swoją dymisją Łukasz Szumowski powinien zrobić coś ważnego. Szef WOŚP jest oburzony tym, w jaki sposób Szumowski chce odejść od stanowiska.

Jurek Owsiak jest jednym z najbardziej znanych Polaków. Jego fundacja od wielu lat zbiera pieniądze na sprzęt do szpitali, które są niedofinansowane przez rządzących. Dymisja Szumowskiego była dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Jednak Jurek Owsiak postanowił zabrać w jej sprawie głos.

Kto zastąpi Łukasza Szumowskiego? Kandydatów jest kilku, jeden wysunął się na prowadzenieKto zastąpi Łukasza Szumowskiego? Kandydatów jest kilku, jeden wysunął się na prowadzenieCzytaj dalej

Jurek Owisak w mocnych słowach o dymisji Łukasza Szumowskiego. Szef WOŚP nie kryje oburzenia i oczekuje od byłego ministra kokretnych działań

Szef WOŚP umieścił na Facebooku wpis, w którym rozlicza byłego szefa resortu zdrowia z jego ostatnich miesięcy. Jak podaje portal Webniusy.com, Jurek Owsiak nie owijał w bawełnę.

- Jeśli chodzi o Pana ministra Łukasza Szumowskiego, to odzyskamy doskonałego kardiologa, jeśli wróci do zawodu - zaczął Jerzy Owsiak.

Dalej jednak Owsiak bombarduje Szumowskiego pytaniem o respiratory, których sprawa dla wielu Polaków nie jest jasna.

- Ale, Szanowny Panie ministrze, hola, hola. Zanim Pan pójdzie leczyć chorych Polaków, proszę pilnie doprowadzić do wyjaśnienia nieprawdopodobnego zakupu przez Pana resort respiratorów za ponad 200 milionów złotych – apeluje do Szumowskiego.

Jurek Owsiak, tak jak wielu z nas, zastanawia się, w jaki sposób rozliczane są publiczne pieniądze. Lata pracy w fundacji WOŚP sprawiły, że nie może przejść obok czegoś takiego obojętnie.

- Jako prezes Fundacji WOŚP wiem, jaka jest odpowiedzialność za pieniądze, w moim przypadku społeczne, w Pana przypadku publiczne. Proszę więc nie zostawiać żadnego pola domysłom i wraz ze swoim uśmiechniętym zastępcą na cito rozliczyć te zakupy – proponuje Szumowskiemu Owsiak.

Zdaniem szefa WOŚĆ Szumowski powinien w pierwszej kolejności rozliczyć się ze swoich obowiązków, a dopiero później wrócić do zawodu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiceminister zdrowia zapowiada okrojenie liczby szpitali. Rząd przygotowuje się do nowej strategii
2. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

- A potem... spokojnie może się Pan dymisjonować. - podsumował swoją wypowiedź.

Nie tylko Jurek Owsiak nie kryje swojego oburzenia. Miliony Polaków domagają się wyjaśnienia, gdzie podziały się rządowe pieniądze. Media cały czas nie przestają drążyć w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w Kancelarii Premiera. Zarażony sekretarz stanu
  2. Jacek Kurski podczas wywiadu został niespodziewanie zapytany o odejście kultowego dziennikarza z TVP. "Ostatnio do niego dzwoniłem"
  3. Wczesne objawy miażdżycy. Wielu chorych je bagatelizuje
  4. Fakt ujawnił kulisy odejścia Szumowskiego. Dlaczego były Minister Zdrowia zrezygnował ze stanowiska?
  5. Rak jelita grubego może przez lata rozwijać się w ukryciu. Istnieje jednak sposób, by wykryć go, zanim będzie za późno
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł