Jurek Owsiak zarażony koronawirusem. Lider WOŚP apeluje do wszystkich Polaków

Jurek Owsiak zakażony koronawirusem
East News/Fot. Jakub Kaminski/East News, Szeligi k. Warszawy, 29.07.2020. Konferencja podsumowujaca przygotowania do 26. Pol'and'Rock Festivalu online - Najpiekniejszej Domowki Swiata. N/z: Jerzy Owsiak
Autor Barbara Bujar21.10.2020

Jurek Owsiak jest zakażony koronawirusem. Lider WOŚP otrzymał dodatni wynik testu i od razu zwrócił się do Polaków. Za pomocą wpisu w mediach społecznościowych poinformował ich, jak objawiła się u niego choroba, oraz jakie kroki zdecydował się podjąć. Podzielił się także kilkoma cennymi radami.

Niepokojące wieści dotarły do fanów Jurka Owsiaka. W środę rano lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podzielił się z nimi informacjami na temat swojego zdrowia. Okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Pierwsze objawy, które przypominały grypę, pojawiły się u niego już w piątek. W związku z tym mężczyzna zdecydował się na wykonanie testu.

Wszedł do metra bez maseczki. Pasażerowie nie wytrzymali, sceny jak z filmu akcji [WIDEO]Wszedł do metra bez maseczki. Pasażerowie nie wytrzymali, sceny jak z filmu akcji [WIDEO]Czytaj dalej

Jurek Owsiak jest zakażony koronawirusem. Zwrócił się do fanów

Zakażenie Jurka Owsiaka było zaskoczeniem dla wielu Polaków. Mężczyzna, który na co dzień angażuje się w walkę o zdrowie innych, dokładnie przestrzegał wszystkich obostrzeń. Niestety, już w piątek zaczął się źle czuć. Wszystko opisał na Facebooku.

- Ostatni tydzień był dla mnie i dla Fundacji bardzo pracowity - między innymi robiliśmy bardzo duże zakupy sprzętów medycznych. Prowadziliśmy je w ogromnym reżimie sanitarnym i chociaż po zakończeniu Konkursu Ofert czułem się jeszcze bardzo dobrze, to w piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy - ból mięśni, gorączka 38 stopni – napisał Jurek Owsiak.

Lider WOŚP miał wielką nadzieję, że jego objawy świadczą wyłącznie o grypie. Dla pewności zarówno on, jak i jego żona, postanowili wykonać testy. Jak przyznał mężczyzna, gdyby nie wiedział o istnieniu koronawirusa, nigdy nie pomyślałby, że w jego organizmie rozwinął się tak groźny patogen. Niestety, badania jedynie to potwierdziły.

Dodatki wynik testu na obecność koronawirusa całkowicie zmienił codzienne funkcjonowanie Jurka Owsiaka, jego rodziny i współpracowników. Szef WOŚP poinformował swoich członków fundacji o zagrożeniu już w weekend. Od poniedziałku wielu z nich rozpoczęło wykonywać swoje obowiązki zdalnie. Gdy zakażenie mężczyzny zostało potwierdzone, wszyscy musieli podjąć odpowiednie kroki.

- Już od poniedziałku nasza Fundacja pracuje praktycznie w systemie home office. W poniedziałek to było 80% a dzisiaj po wynikach większość nas już na home office. Dodatkowo od dzisiaj wszystkie osoby, które miały ze sobą styczność - zgodnie z zasadami - spędzą czas na ścisłej samoizolacji – poinformował ze szczegółami.

W obliczu trudnej sytuacji, która dotknęła także Jurka Owsiaka, mężczyzna po raz kolejny zaapelował do Polaków. Tym razem na własnym przykładzie pokazał im, jak nieświadomie można zarazić się wirusem. Poprosił internautów, aby dbali o siebie i nie bagatelizowali żadnych obostrzeń.

- Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie (…) Piszę o tym ze szczegółami, abyśmy wszyscy zdawali sobie sprawę, że zagrożenie jest stałe wokół nas. Mimo że podczas naszej pracy - zarówno Konkursu Ofert, jak i podczas funkcjonowania pracy w Fundacji, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, między innymi codzienne mierzenie temperatury naszym pracownikom, noszenie maseczek, to jednak nie ustrzegliśmy się, aby zarazić się koronawirusem – napisał.

Dzisiaj grzeje: 1.Kiedy może zakończyć się pandemia? Są nowe prognozy ekspertów
2.Mateusz Morawiecki nagle podjął zadziwiającą decyzję. Chodzi o wszystkich Polaków, gigantyczne zmiany
3. Gwiazda "M jak miłość" walczyła o życie i zmagała się z ciężką chorobą. Objawy były niepozorne

Pilna decyzja rządu. Zostały podjęte ostateczne środki, wojsko pomoże w walce z epidemiąPilna decyzja rządu. Zostały podjęte ostateczne środki, wojsko pomoże w walce z epidemiąCzytaj dalej

Jurek Owsiak zapewnił także, że podda się wszystkim niezbędnym czynnościom, które obowiązują zakażonych pacjentów. Mimo to jego fundacja nadal będzie działać „pełną parą”. W formie zdalnej pracownikom udało się to już na wiosnę. Zarówno lider WOŚP, jak i jego pracownicy, cenią pracę wszystkich medyków i nieustannie chcą w niej pomagać. Mężczyzna podkreślił to w swoim poście.

- Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy. Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących - mocno tulimy do serca. Walczymy! - dodał

Wielka gwiazda Wielka gwiazda "Tańca z gwiazdami" zarażona koronawirusem. Możemy zapomnieć o występie w najbliższym czasieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz wrócić z grzywną 500 zł. Na grzybiarzy czekają niemałe kary
  2. Allegro z ogromnym udogodnieniem. Klienci są zachwyceni
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Śnieg i mróz uderzą w Polskę. Wiemy kiedy, zostało bardzo mało czasu
  7. Ogromna awantura w bloku, nagle doszło do wybuchu. Mężczyzna wysadził się po kłótni z partnerką

Następny artykuł