Justyna zaginęła
fot. https://facebook.com/ SOS Zaginięcia
Autor Natalia Niewczas - 7 Września 2020

Nagłe zniknięcie 17-letniej Justyny. Swoim bliskim pozostawiła straszną wiadomość

Justyna ma dopiero 17 lat. Decyzja, jakiej dokonała na początku września 2020 roku, pozostawia wiele pytań. Choć nie tylko młode osoby czasem decydują się po prostu zostawić za sobą wszystko, z policyjnych statystyk wynika, że każdego roku z domu ucieka blisko 5 tysięcy nastolatków.

Justyna Powierska ma 17 lat i jest obecnie uznawana za osobę zaginioną, pochodzi z Torunia. Historię jej ucieczki opisano między innymi na facebookowym profilu SOS Zaginięcia. 3 września rano, ok. godziny ósmej, dziewczyna opuściła miejsce zamieszkania przy ulicy Hurynowicz. Miała jechać do szkoły, do której w rzeczywistości nigdy nie dotarła.

Mogą wyrastać z niego kępki włosów i zęby. Jeden z najstraszniejszych nowotworówMogą wyrastać z niego kępki włosów i zęby. Jeden z najstraszniejszych nowotworówCzytaj dalej

Justyna zostawiła bliskim niezwykle dosadną wiadomość

Justyna zaginęła w czwartek 3 września. Po wyjściu z domu miała skorzystać z komunikacji miejskiej (linia 34 lub 40) by dotrzeć do szkoły Zespół Edukacyjnych “Blok” znajdującej się przy ulicy Batorego. Od tamtej pory nie wróciła do miejsca zamieszkania. Bliskim zostawiła jedynie krótką wiadomość.

“...niech nikt mnie nie szuka, bo i tak nie znajdzie” - właśnie z tymi słowami Justyna postanowiła zostawić bliskich. Jak informuje portal se.pl, w dniu zaginięcia Justynę zarejestrował autobusowy monitoring na ulicy Świetopełka. Od tamtej pory widziano ją jeszcze dwa razy: tego samego dnia po godzinie dziewiątej, gdy opuszczała dom chłopaka zlokalizowany przy ulicy Wschodniej, oraz w sobotę dnia 5 września, tym razem we Włocławku, na terenie ogrodów działkowych.

W dniu zaginięcia Justyna miała na sobie kurtkę moro w biało-brązowym kolorze, białe spodnie, biało-różowe adidasy i czarną torebkę. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w sprawie zaginięcia 17-latki, proszony jest o kontakt z najbliższą komendą policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 8-latka. Wraz z kolegami bawiła się w duszenie
2. Mało kto wie, a od piątku jest nowa kara. Ty też możesz zapłacić 500 zł mandatu

Z pewnością każdy nastolatek (bądź dorosły) znajdzie własny powód do ucieczki. W przypadku nastolatków decyzja bywa wynikiem poczucia niesprawiedliwego traktowania przez rodziców, zaistniałego w grupie rówieśniczej problemu lub po prostu pragnienia przeżycia przygody życia. W niektórych krajach na świecie (na przykład Wielkiej Brytanii) funkcjonują tak zwane “schroniska”, do których uciekające z domu młode osoby mogą zgłosić się w kryzysowym momencie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało pilny komunikat. Chodzi o nasze dzieci, rodzice muszą się dostosować
  2. Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
  3. Niepokojące słowa papieża Franciszka. Ostrzega przed jeszcze gorszą plagą niż koronawirus
  4. Objawy raka, które dostrzeżesz gołym okiem. Kiedy się pojawią, nie ma czasu do stracenia
  5. Lekarze biją na alarm. Popularne badanie sposobem na wyciąganie pieniędzy
  6. Cudowny, niebywały wysyp grzybów w jednym województwie, efekt pojedynczej wyprawy. Pani Dorota miała niebywałe szczęście

Następny artykuł