kac, sprawdzone sposoby
Fot. pixabay.com/ jarmoluk
Autor Klaudia Gaicka - 10 Maja 2020

Ostatni wieczór był ciężki? Skuteczne metody na kaca

Kac nie bierze jeńców. Chyba każdemu z nas zdarzyło się choć raz odczuwać nieprzyjemne skutki wypicia alkoholu w dniu wczorajszym. Eksperci radzą, jak przeciwdziałać kacowi oraz jak go leczyć, kiedy już się pojawi.

Kac zdarzył się chyba każdemu z nas. Potrafi być powikłaniem zarówno po hucznej imprezie, jak i po romantycznej kolacji, na której zdarzy nam się wypić dwie lampki wina za dużo. Eksperci od lat odradzają spożywanie większych ilości alkoholu, żyjemy jednak w kraju, w którym stanowi on ważny element kultury. Polacy świętują przy lampce szampana swoje sukcesy, zimnym piwem nagradzają się po ciężkim dniu, a gorącym winem rozgrzewają w chłodne wieczory. Nie jest to w żadnym wypadku dobre dla naszych organizmów, jeśli jednak mimo to się na to decydujemy, warto wiedzieć jak przeciwdziałać i leczyć kaca.

Tragiczny wypadek kolejowy. Nie żyje kilkanaście osóbTragiczny wypadek kolejowy. Nie żyje kilkanaście osóbCzytaj dalej

Kacowi można skutecznie przeciwdziałać

Objawów kaca nie trzeba nikomu przestawiać, zalicza się do nich między innymi złe samopoczucie, zmęczenie, odwodnienie, ból głowy, brak apetytu i nudności. Walkę z kacem najlepiej zacząć jeszcze przed zaczęciem picia. Dobrze jest być wypoczętym oraz najedzonym (najlepsze są tłuste potrawy). Warto też ugotować sobie jakąś zupę, którą jemy następnego dnia. Możemy również wziąć witaminy w tabletkach, dzięki temu zostanie nam ich trochę więcej, w momencie, kiedy alkohol wypłucze z nas, nasze standardowe zasoby.

Kiedy zaczynami pić, nie mieszajmy trunków oraz unikajmy ciemnych alkoholi (po nich jest największy kac), róbmy przerwy w alkoholu. Dodatkowo przed samym snem warto wypić pół litra wody, może być z cytryną.

Dzisiaj grzeje: 1.Nietypowy objaw zwiastujący zawał serca. Nigdy go nie lekceważ

2. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie

Po przebudzeniu należy wziąć prysznic, starać się odpowiednio nawadniać organizm, spróbować coś zjeść oraz wybrać się na dotleniający spacer. To ostatnie, nie tylko nas dotleni, ale również pobudzi nasze krążenie, dzięki czemu alkohol szybciej się strawi. Jeżeli chodzi o leki, to nie istnieją te typowo na kaca, możemy jedynie łagodzić objawy, nie należy jednak używać do tego tabletek z paracetamolem w składzie. Jakiekolwiek tabletki przeciwbólowe lepiej jest łykać już po posiłku. Jeżeli jesteśmy mocno odwodnieni, dobrze zrobią nam elektrolity. Jeżeli ich nie mamy, eksperci z Medonet radzą, żeby sięgnąć po wodę mineralną niegazowaną, wodę kokosową, napoje izotoniczne, sok pomidorowy, kwaśne soki owocowe i warzywne, wodę z ogórków, herbatę z miodem lub imbirem, Yerbe Mate, maślankę lub kefir.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włożyła jajka w skorupkach do piekarnika i piekła 30 minut. Rezultat okazał się nadzwyczajny
  2. Gwiazda polskiego „Mam Talent” była naprawdę popularna. Teraz gra w filmach dla dorosłych
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty

Następny artykuł