Kac: skuteczny lek
fot. pixabay.com/pheee
Autor Karol Zaborowski - 28 Listopada 2019

Naukowcy opracowali najlepszy sposób na kaca. Do jego przygotowania wystarczą 3 składniki

Kac potrafi zrujnować cały dzień, a mimo to wiele osób odczuwa go prawie w każdy weekend. Chcąc ulżyć swojemu cierpieniu, sięgamy po najróżniejsze sposoby, jednak naukowcom udało się opracować najskuteczniejsze lekarstwo na kaca.

Kac potrafi być naprawdę uciążliwy i utrzymywać się przez długie godziny. Ból głowy, ciągłe pragnienie i nudności to najczęstsze skutki zatrucia pokarmowego. Główną przyczyną kaca jest odwodnienie i aldehyd octowy, który powstaje wraz z rozpadem alkoholu w naszym organizmie.

Istnieje wiele popularnych sposobów na radzenie sobie z kacem i warto jest wymienić kilka z nich. Niektórzy w przypadku syndromu dnia następnego sięgają po wodę z ogórków lub jedzą tłuste posiłki. Oczywiście ważne jest też picie dużych ilości wody. Innym popularnym sposobem na kaca jest tak zwany klin, czyli metoda czym się strułeś, tym się, lecz. Nie da się ukryć, że wszystkie te metody w pewien sposób przynoszą nam ulgę, jednak naukowcom udało się opracować specjalny koktajl, który można przygotować w domu.

Gif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 seriiGif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 seriiCzytaj dalej

Kac pokonany dzięki trzem składnikom

Naukowcy z Instytutu Technologii Chemicznych w Bombaju chcieli opracować najskuteczniejszy sposób na radzenie sobie z kacem. Szukali takich produktów, które będą miały wpływ na aktywowanie enzymów odpowiedzialnych za metabolizowanie alkoholu w naszym organizmie.

Dzięki wielu testom udało im się opracować najskuteczniejszą metodę, z której będzie mógł skorzystać w razie potrzeby każdy z nas. Jak się okazało, najskuteczniejszy jest koktajl składający się z soku z gruszki, limonki oraz wody kokosowej. Jednak trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Sok z gruszki powinien stanowić 65% naszego napoju. Kolejne 25% koktajlu to sok z limonki i ostatnie 10 to woda kokosowa.

Co więcej, dzięki testowaniu wielu produktów udało się ustalić, które z nich wbrew pozorom nie pomogą nam w zmniejszeniu przykrych objawów, a jedynie przedłużą cierpienie. Jak podaje portal onet.pl, na tej liście znalazła się między innymi kawa oraz krowie mleko, jajka, przyprawy takie jak pieprz, goździki, kminek, cynamon i kukurydza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzice byli przerażeni, gdy usłyszeli, że ich syn ma autyzm. Teraz chłopiec mówi biegle w 9 językach
  2. Smog wpływa na ciśnienie krwi? Wyniki badań są jednoznaczne
  3. Sepsa wciąż zbiera żniwo. W piątek 15 listopada odszedł Tadeusz K.
  4. 6 ćwiczeń, które złagodzą ból rwy kulszowej. Wszystkie z nich wykonasz w swoim domu

Następny artykuł