Kacepr: rodzice chłopca walczą z hejtem
fot. siepomaga.pl/ratujemy-kacpra
Autor Karol Zaborowski - 18 Stycznia 2020

Mały Kacper choruje na SMA. Jego rodzice od samego początku zbiórki zmagają się z nieludzkim hejtem

Mały Kacper ma zaledwie 13-miesięcy i już teraz każdego dnia walczy o swoje życie. Chłopiec cierpi na SMA. Choroba wymaga niezwykle drogiego leczenia, jednak niektórzy ludzie, zamiast pomóc, atakują jego rodziców.

13-miesięczny Kacper do przeżycia potrzebuje najdroższego leku na świecie. Terapia kosztuje prawie 9 milionów złotych, przez co jego rodziców nie stać na pokrycie tak gigantycznych kosztów ze swoich prywatnych pieniędzy. Niestety nawet w obliczu tak potwornej tragedii, znaleźli się ludzie, którzy atakują rodziców chłopca.

SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni jeszcze kilka lat temu było uznawane za chorobę nieuleczalną. Jednak powstała terapia genowa, która daje nadzieję dla wielu dzieci cierpiących na tę chorobę. Niestety leczenie kosztuje prawie 9 milionów złotych, a leki na SMA dostępne w Polsce nie zawsze działają. Z tego względu wielu rodziców zdecydowało się na rozpoczęcie internetowych zbiórek, aby móc ratować swoje dzieci. Niestety dla niektórych stało się to okazją do potwornego hejtu.

Po ataku na WTC narażali swoje życie by ratować innych. Teraz zapadają na śmiertelnie niebezpieczne chorobyPo ataku na WTC narażali swoje życie by ratować innych. Teraz zapadają na śmiertelnie niebezpieczne chorobyCzytaj dalej

Mały Kacper walczy o każdy dzień

Terapia genowa musi być zastosowana do drugiego roku życia dziecka, dlatego też liczy się każdy dzień. Do pomocy w zbiórkach zaangażowało się wiele znanych osób. W przypadku 13-miesięcznego Kacpra zbiórka została nagłośniona przez Filipa Chajzera. Niestety wciąż brakuje sporej sumy, aby uratować życie chłopca.

Ciężko uwierzyć, że ktoś może atakować rodziców, którzy chcą ratować życie swojego dziecka. Jednak rodzice Kacpra już od samego początku zbiórki zaczęli otrzymywać nieludzkie wręcz komentarze, czy nawet telefony.

Jak podaje portal popularne.pl, hejterzy początkowo wyzywali ich od złodziei, którzy chcą oszukać ludzi o dobrych sercach, ale z czasem jak zbiórka zyskiwała na rozgłosie, było jeszcze gorzej. W końcu pojawiły się telefony od osób, które wprost mówiły, aby rodzice Kacpra wrzucili go do Wisły, czy też wsadzili do pieca krematoryjnego. Tata chłopca opisał to, co ich spotkało w liście do Filipa Chajzera.

- Co może łączyć Pana i mojego 13-miesięcznego Kacperka? Hejt… ludzie atakują Pana za pomaganie innym i bycie sobą, a Kacperka atakują za to, że jest śmiertelnie chory a my rodzice postanowiliśmy o niego walczyć poprzez założenie zbiórki na siepomaga. Na początku zbiórki ataki były sporadyczne, wyzywano Nas od złodziei, którzy chcą oszukać innych na ponad 8 mln zł… Odbieraliśmy telefony w środku nocy i wysłuchiwaliśmy kim jesteśmy, co nam zrobią i gdzie Kacperek powinien leżeć… Im głośniej było o Kacperku w mediach tym ataki były liczniejsze… Dostaliśmy informacje od tych miłych osób na temat możliwości „ratowania” Kacperka np. poprzez włożenie i włączenie pieca w Auschwitz, informacje jak zrobić betonowe „buciki” i w którym miejscu Wisła jest najgłębsza… Panie Filipie w ostatnim czasie nasiliły się ataki na Pana i wiemy, że Pan doskonale wie, jak ludzie potrafią zniszczyć innych poprzez hejt. Zdajemy sobie sprawę, że nie zwracanie uwagi na hejt jest bardzo trudne ale niech Pan się trzyma i pamięta, że ma Pan wsparcie w tysiącach osób. p.s dziękuję za pomoc dla powstańców - napisał Michał Ryło [pisownia oryginalna].

Do uzbierania wymaganej kwoty wciąż brakuje ponad 2 miliony złotych. Jeżeli ktoś chce wesprzeć małego Kacpra, może to zrobić poprzez zbiórkę, do której link znajduje się TUTAJ. Wprost nie mieści się w głowie, że ludzie są zdolni do takiej podłości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedzenie w polskich szpitalach woła o pomstę do nieba. 6 skandalicznych zdjęć przysłanych przez pacjentów z całej Polski
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Kobieta, która przeżyła 109 lat, zdradziła swój sekret. Według niej mężczyźni skracają życie
  4. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  5. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  6. Skandal. Mężczyzna w polskim szpitalu dostał spleśniałe jedzenie, zdjęcie jedynie dla wytrzymałych osób [FOTO]

Następny artykuł