Kalina Jędrusik zmarła przez nagły atak choorby
screen youtube.com/Kalina Jędrusik
Autor Karol Zaborowski - 11 Grudnia 2019

Kalina Jędrusik była jedną z najbarwniejszych gwiazd PRL. Nagły atak choroby zakończył jej życie

Kalina Jędrusik wystąpiła w dziesiątkach filmów i wcieliła się w wiele ról teatralnych. Aktorka zasłynęła też dzięki nie lada kontrowersjom związanym ze swoim życiem uczuciowym. Mimo to została zapamiętana jako jedna z największych gwiazd PRL i to bez wątpienia zasłużenie.

Kalina Jędrusik wielkimi zgłoskami zapisała się w historii polskiego kina i szeroko rozumianego show-biznesu. W swoim życiu wystąpiła w wielu głośnych produkcjach jak, chociażby “Ziemia obiecana”. Występowała również w telewizyjnym Kabarecie Starszych Panów, który stał się jej przepustką do prawdziwej sławy.

Artystka często szokowała swoim życiem prywatnym, które należało do niezwykle specyficznych w tamtych czasach. Jędrusik miała wielu kochanków, jednak jej mąż nie miał z tym żadnych problemów, a wręcz można powiedzieć, że każdy romans aktorki musiał być przez niego zatwierdzony. Niestety Kalina Jędrusik niezwykle zaniedbała swoje zdrowie, przez co straciliśmy prawdziwą ikonę tamtych czasów.

Milion Polaków choruje na śmiertelną chorobę. Wielu z Was nie ma o tym pojęciaMilion Polaków choruje na śmiertelną chorobę. Wielu z Was nie ma o tym pojęciaCzytaj dalej

Kalina Jędrusik zmarła przez nagły atak choroby

Dom aktorki zawsze był otwarty dla jej przyjaciół, jak i znajomych jej męża. To sprawiało, że bardzo często odbywały się w nim gigantyczne przyjęcia, gdzie już w przedpokoju był cały tłum gości. Jednak skończyło się to po śmierci Stanisława Dygata, który był prawdziwą miłością jej życia.

Artysta zmarł na zawał serca i żałoba po ukochanym znacząco wpłynęła na zmianę, jaka zaszła w Kalinie Jędrusik. Niestety aktorka nigdy nie mogła mieć dzieci, więc przelewała swoje pokłady matczynej miłości na zwierzęta, które zawsze były obecne w jej domu. Problem w tym, że ze względu na swoją chorobę, Kalina Jędrusik powinna unikać z nimi kontaktu.

Jak podaje portal plejada.pl, aktorka była alergiczką i zmagała się z astmą oskrzelową, która została przez nią bardzo zaniedbana. To właśnie ta choroba ostatecznie doprowadziła do jej śmierci. Leczenie rozpoczęła dopiero w 1991 roku, po pierwszym z groźnych ataków duszności. 7 sierpnia tego samego roku nastąpił kolejny, który ostatecznie doprowadził do jej śmierci, a wywołała go sierść kota.

Mimo że od śmierci aktorki minęło już wiele lat, to nadal jest obecna w pamięci wielu Polaków, a liczba jej fanów w mediach społecznościowych nadal rośnie. Pokazuje to, jak ponadczasową artystką była. Jej śmierć zakończyła pewną epokę w polskim kinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
  2. Przykra prawda o państwu Gucwińskich. Na jaw wyszła lata po ich telewizyjnym debiucie
  3. Nocne poty mogą świadczyć o wielu niebezpiecznych chorobach. Nie należy ich lekseważyć
  4. Irena Jarocka zmarła na nowotwór mózgu. Mąż artystki wciąż otrzymuje pytania o jej koncert
  5. Seniorzy masowo oddawani do szpitala na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja "Wspólne święta"
  6. Trudno uwierzyć, że ci ludzie naprawdę istnieli. Przez choroby, na które cierpieli, wyglądali jak postacie z horrorów

Następny artykuł