Największy rywal Kamila Stocha jest ciężko chory. Przejmujące wyznanie skoczka

Kamil Stoch rywal
18.01.2019 Zakopane Puchar Swiata w skokach narciarskich treningi i kwalifikacje n/z Stefan Kraft Fot.: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Natalia Niewczas04.12.2020

Do mediów spływają niepokojące wieści - sportowy rywal Kamila Stocha ma poważne problemy ze zdrowiem. Skoczek Stefan Kraft jest zakażony nowym wirusem SARS-CoV-2. Mężczyzna przekazał fanom, że czuje się bardzo źle. Jego udział w Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w Planicy stoi pod znakiem zapytania.

Rywal Kamila Stocha zakażony nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Fani skoków narciarskich w najbliższym czasie nie będą mogli zobaczyć walki Austriaka o punkty. Sportowiec przyznał, że czuje się bardzo źle, co uniemożliwia mu trenowanie.

Szef Kancelarii Premiera ogłosił wielki plan rządu. Punkty szczepień w każdej gminie i wiele więcejSzef Kancelarii Premiera ogłosił wielki plan rządu. Punkty szczepień w każdej gminie i wiele więcejCzytaj dalej

Rywal Kamila Stocha zakażony koronawirusem

Kamil Stoch, podobnie jak pozostali reprezentanci Polski w skokach narciarskich, szykują się do kolejnego występu w zawodach Pucharu Świata. Wiadomo już, że zabraknie na nich austriackiego skoczka.

Fani skoków narciarskich nie będą mogli śledzić dokonań Austriaków - kadra zmaga się obecnie z koronawirusem SARS-CoV-2. Media podają, że na COVID-19 zachorowali wszyscy najlepsi zawodnicy oraz trener Andreas Widhoelzl.

Również Stefan Kraft, sportowy rywal Kamila Stocha, jest zakażony koronawirusem. Choć lider Austriaków początkowo nie doświadczał przykrych objawów zakażenia wirusem SARS-CoV-2, ostatecznie choroba zaatakowała ze wzmożoną siłą.

Rywal Kamila Stocha przekazał fanom, że stan jego zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Informacje zamieścił na swoim internetowym blogu.

W opublikowanym na blogu wpisie Stefan Kraft wspomina o tym, jak w obliczu choroby wygląda jego typowy dzień. Skoczek zgłosił między innymi brak sił, który uniemożliwia mu trenowanie.

- Czuję się tak, jakbym miał grypę. Obecnie tylko leżę i piję herbatę. Nie trenuję, bo nie mam na to siły - czytamy we wpisie skoczka.

Teksty wybrane dla Ciebie:

4 etapy przebiegu COVID-19. Eksperci radzą, aby już przy drugim zgłosić się do szpitala, jakie objawy o nim świadczą?4 etapy przebiegu COVID-19. Eksperci radzą, aby już przy drugim zgłosić się do szpitala, jakie objawy o nim świadczą?Czytaj dalej

Rywal Kamila Stocha opisał również objawy zakażenia, jakich osobiście doświadcza. Sportowiec stracił zmysł smaku.

- Straciłem smak, mam wrażenie, jakbym miał cały czas zatkany nos. Nie czuję się najlepiej. Nie jestem w stanie teraz też odpowiedzieć na pytanie, czy będę w stanie rywalizować w Planicy. Nie wiem nawet, kiedy będę mógł wrócić na skocznię na trening. Teraz muszę czekać, co przyniesie czas i jakie będą wyniki kolejnych testów na obecność koronawirusa - napisał Stefan Kraft.

Już w weekend czekają nas kontrole sanepidu. Ogromne mandaty, na co trzeba uważać?Już w weekend czekają nas kontrole sanepidu. Ogromne mandaty, na co trzeba uważać?Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł