Karin Stanek umarła przez popularną chorobę
fot. wikipedia.org/WFDiF
Autor Karol Zaborowski - 4 Stycznia 2020

Karin Stanek kochały miliony. Artystka zmarła przez chorobę, z którą zmagał się każdy z nas

Karin Stanek nie miała łatwego życia, a swoją oszałamiającą karierę rozpoczęła, dzięki namowom chłopaka. Niestety artystka ostatecznie przegrała z chorobą, na którą każdy z nas cierpiał i to niejeden raz.

Karin Stanek bez wątpienia była jedną z największych gwiazd PRL-u. Piosenki takie jak „Chłopiec z gitarą”, „Malowana lala” czy też „Jedziemy autostopem” znają całe pokolenia i bez wątpienia zapisały się w historii polskiej muzyki. Niestety gwiazda musiała się borykać z wieloma problemami, które ostatecznie zaważyły o końcu jej kariery.

Karin Stanek już jako dziecko musiała wykazać się nie lada dojrzałością. Aby pomóc swojej rodzinie, zrezygnowała z nauki i zatrudniła się jako goniec w jednym z biur. Od zawsze kochała muzykę i wiele lat uczyła się gry na gitarze, jednak brakowało jej odwagi, aby spróbować swoich sił w świecie show-biznesu. Dopiero za namową swojego chłopaka wzięła udział w castingu do zespołu Czerwono-Czarni, który udało jej się wygrać.

Choroba zakaźna, o której mało kto wie. Bardzo łatwo się nią zarazićChoroba zakaźna, o której mało kto wie. Bardzo łatwo się nią zarazićCzytaj dalej

Karin Stanek przegrała z jedną z najczęstszych chorób

To właśnie wtedy rozpoczęła się jej kariera i powstały największe przeboje, które nuciła cała Polska. Niestety wokalistka nie miała szczęścia przy swojej karierze solowej, a przez stan wojenny utknęła w Polsce, co znacząco wpłynęło na jej występy. Wtedy też zdecydowała się wyemigrować wraz ze swoją mamą do Niemiec, gdzie została już do końca swojego życia.

Jak podaje Fakt, Karin Stanek zmarła w 2011 roku w jednym z niemieckich szpitali na zapalenie płuc, które najprawdopodobniej rozwinęło się na skutek powikłania po zwykłej grypie. Wiele osób nie docenia grypy i bagatelizuje ją, zapominając, że ta powszechna choroba może powodować naprawdę poważne powikłania.

Niestety rodzina Karin Stanek przekonała się o tym w najgorszy możliwy sposób. Przykład piosenkarki pokazuje, jak ważna jest profilaktyka w przypadku grypy, jak i odpowiednie podejście do jej leczenia. W przeciwnym wypadku pospolita grypa może się przerodzić w o wiele groźniejszą chorobę, która wprost zagraża naszemu życiu.

Każdego roku z powodu powikłań po grypie ginie nawet kilkaset osób i to w samej Polsce, co jeszcze bardziej pokazuje, jak groźna jest to choroba. Szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym powinniśmy uważać na swoje zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wszyscy świętowali Nowy Rok, nikt nie miał pojęcia o tragedii. Nie żyje 21-letnia artystka
  2. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  3. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  4. Cebula nie tylko na przeziębienie. Po przyłożeniu jej do swojej skóry szybko poczujesz ulgę
  5. Gabriela Kownacka przez lata walczyła z chorobą. Jej schorzenie dotyka tysiące Polek rocznie
  6. Wszyscy myśleli, że opętał ją szatan. Dopiero na intensywnej terapii odkryli, co działo się z jej mózgiem, tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Następny artykuł