Karolina Kowalkiewicz: jest już po operacji
pixabay_sasint
Autor Damian Witoń - 6 Marca 2020

Karolina Kowalkiewicz jest już po operacji. Lekarze zamontowali w oczodole fighterki tytanową blaszkę

Karolina Kowalkiewicz podczas swojej ostatniej walki doznała strasznego urazu oka. Konieczna okazała się operacja, którą na szczęście fighterka ma już za sobą.

Karolina Kowalkiewicz, utytułowana zawodniczka mieszanych sztuk walki, kilkanaście dni temu, podczas pojedynku z Xiaonan Yan, doznała bardzo niebezpiecznego urazu. Aby zminimalizować w możliwie największym stopniu jego efekty, postanowiła poddać się operacji uszkodzonego oka, które zapadło się w zatoce.

Lekarka zaatakowana przez więźnia. Napastnik miał przy sobie nóżLekarka zaatakowana przez więźnia. Napastnik miał przy sobie nóżCzytaj dalej

Karolina Kowalkiewicz jest już po operacji

Fighterka po raz kolejny w swoim życiu musiała wykazać wolę walki. Tym razem jednak jej przeciwnikiem nie była inna wojowniczka, ale ciężka kontuzja, która wymagała operacji. Lekarze stwierdzili, że w wyniku odniesionych podczas ostatniego pojedynku obrażeń, Karolina ma pęknięty oczodół, uszkodzoną zatokę oraz zapadnięte oko, które miało ograniczone możliwości ruchowe. Uszkodzenia skutkowały poważnymi zaburzeniami wzroku.

Jak podaje portal sport.onet.pl, w czwartek Kowalkiewicz za pomocą mediów społecznościowych poinformowała swoich fanów, że jest już po zabiegu. Wyraziła również wdzięczność za wsparcie, jakie otrzymuje od nich od momentu doznania strasznego urazu.

-Kochani! Dziękuję Wam za wszystkie wiadomości, za wsparcie i za to, że jesteście. Jestem już po operacji. Wszystko się udało, a ja czuję się naprawdę dobrze. Jeszcze raz dziękuję- napisała Karolina na Instagramie

Operacja wojowniczki trwała około pięciu godzin. Zakończyła się pomyślnie. Trójka specjalistów chirurgii twarzowo-szczękowej na początku dokonała oceny wnętrza nosa i ścian zatok. Potem zajęli się rekonstrukcją oczodołu, montując w nim tytanową, abażurową blaszkę, wydrukowaną w drukarce 3D. Na koniec ustawili jeszcze przegrodę nosową w pozycji środkowej i przywrócili prawidłową funkcję zatok.

-Zrekonstruowaliśmy oczodół i uwolniliśmy tkanki, dzięki czemu Karolina odzyskała pełną ruchomość gałki ocznej. Jesteśmy zadowoleni. Najtrudniejszy moment mamy za sobą - oznajmił jeden z lekarzy

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski twierdzi, że wie kiedy skończy się epidemia. Swoją wizją podzielił się z Polakami

2. Skandal po pogrzebie Królikowskiego. Gigantyczna burza w sieci

Prawdopodobnie, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Kowalkiewicz opuści szpital już jutro. Jednakże na ostateczną ocenę efektywności operacji będzie trzeba poczekać znacznie dłużej. Według personelu medycznego, który opiekuje się Karoliną, na ostateczne stwierdzenie, czy dolegliwości, z jakimi zmaga się fighterka cofną się całkowicie będzie trzeba poczekać około pięć miesięcy.

Wraz z redakcją życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zjedzenie hitowego produktu może być niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej wyrzucić go do śmieci
  2. Kazała mu zgasić światło przed intymnym zbliżeniem. Po wszystkim je zapalił, a widok odebrał mu mowę
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Następny artykuł