KAtarzyna Dowbor pomogła rodzinie
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 08.09.2014 Polsat Cafe - ramowka jesienna 2014 N/Z:Dowbor Katarzyna
Autor Karol Zaborowski - 9 Września 2020

Katarzyna Dowbor była załamana, gdy ujrzała warunki mieszkalne rodziny. Ich życie dosłownie wisiało na włosku

Katarzyna Dowbor w swoim programie pomogła już wielu rodzinom z całej Polski. Tym razem dziennikarka przybyła do kaszubskiej wsi Połchowo, gdzie odwiedziła wielopokoleniową rodzinę żyjącą w tragicznych wręcz warunkach.

Katarzyna Dowbor jest bez wątpienia jedną z legend polskiego dziennikarstwa, jak i samej telewizji. Znają ją całe pokolenia z prowadzenia wielu programów. Teraz Katarzyna Dowbor wraz z ekipą programu “Nasz nowy dom” jeździ po całej Polsce, pomagając tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na mieszkanie w godziwych warunkach.

Niestety w programie już wielokrotnie mogliśmy obserwować, jak naprawdę duże rodziny mieszkały w domach, które absolutnie nie nadawały się do zamieszkania. Wszystko dlatego, że przybywanie w takim budynku stwarzało realne zagrożenie dla zdrowia oraz życia domowników. Tym razem było podobnie.

Często śpisz na boku z podkulonymi nogami? Nie jest to dobry pomysłCzęsto śpisz na boku z podkulonymi nogami? Nie jest to dobry pomysłCzytaj dalej

Katarzyna Dowbor ruszyła z pomocą

Jak podaje Fakt, w domu we wsi Płochowo mieszka Leszek wraz ze swoją żoną Ewą, a także seniorką rodu Panią Haliną. Trzeba jeszcze pamiętać o trójce dzieci, z których najstarsze są bliźniaczki Eliza i Amanda, które mają 7 lat, natomiast młodszy Kuba ma dwa lata.

Niestety Pani Halina jest osobą starszą, która potrzebuje opieki, a dodatkowo o Pana Leszka niedawno zdiagnozowano nowotwór złośliwy, ale ze względu na słabą sytuację finansową, mężczyzna nie mógł zrezygnować ze swojej dotychczasowej pracy.

Rodzina mieszkała w naprawdę tragicznych warunkach, co stwierdziła sama Katarzyna Dowbor. W jej ocenie dosłownie wszystko w domu nadawało się do generalnego remontu, na który rodziny oczywiście nie było stać. Wystarczy wspomnieć, że jedynym możliwym sposobem ogrzania budynku były dwa stare piece, które były nieszczelne, przez co wydobywała się z nich sadza oraz śmiertelnie niebezpieczny czad.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Tuż za granicą Polski zaostrzają prawo ws. maseczek. Noszenie będzie obowiązkiem

Na szczęście ekipa programu prowadzonego przez Katarzynę Dowbor stanęła na wysokości zadania i dosłownie odmieniła życie uczestników. W końcu każdy z domowników miał swój własny pokój. W domu pojawiła się też w pełni wyposażona i nowoczesna kuchnia, co wpłynęło nie tylko komfort życia domowników, ale też ich bezpieczeństwo i zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świat pogrążył się w smutku, zmarł wybitny Polak. Rodzina przekazała tragiczne wiadomości
  2. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Wydało się, jaką kawę najchętniej piją Polacy. Można się mocno zdziwić, na 1. miejscu wcale nie mała czarna

Następny artykuł