Katarzyna Dowbor opowiedziała o swojej chorobie. Wszystko zaczęło się niewinnie

Katarzyna Dowbor opowiedziała o swojej chorobie
youtube.com/Radio ZET
Autor 29.05.2020

Katarzyna Dowbor opowiedziała o swoich problemach zdrowotnych związanych z tarczycą. Dziennikarka wspomina, że na początku choroby zaczęło jej wychodzić jedno oko. W końcu okazało się, że Dowbor cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa.

Katarzyna Dowbor opowiedziała o ciężkiej chorobie. Prowadząca program "Nasz nowy dom" wyznała, że o swoim schorzeniu w zasadzie dowiedziała się przez przypadek.

Dziennikarka przyznała, że długo nie wiedziała, z czego wynikają jej dolegliwości, jednak pewnego razu, gdy podczas zdjęć do swojego poprzedniego programu o tematyce zdrowotnej pojechała zrobić wywiad z lekarzem w Wojskowym, ten zauważył u niej jeden z niepokojących objawów.

Choroba wieńcowa jest bardzo niebezpieczna. W przypadku zauważenia pierwszych objawów należy zgłosić się do lekarzaChoroba wieńcowa jest bardzo niebezpieczna. W przypadku zauważenia pierwszych objawów należy zgłosić się do lekarzaCzytaj dalej

Katarzyna Dowbor opowiedziała o swojej chorobie. Jak wspomina, jej oko zaczęło "wychodzić na szypułkach"

Katarzyna Dowbor to ikona dziennikarstwa w Polsce. Niestety dziewięć lat temu Prowadząca program "Nasz nowy dom" nagle przygasła. Pojawiły się duże wahania wagi, złe samopoczucie, a do jedno oko zaczęło jej "wychodzić na szypułkach".

Kilka lat temu pojechała zrobić wywiad z lekarzem w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ulicy Szaserów w Warszawie. Ten widząc jej oczy, zareagował błyskawicznie.

- Dr Dąbrowiecki zajrzał w to oko i mówi: nie podoba mi się. Powiedziałam, że już się leczę u okulisty. - Proszę być jutro u mnie na badaniach - stwierdził autorytatywnie. Ja na to, że nie mam czasu. - Proszę być na ósmą, to potrwa chwileczkę. Zgodziłam się, ale ta chwila trwała do popołudnia. - zdradziła Dowbor w rozmowie z magazynem Viva.

Dziennikarka wspomina, że problemy z okiem znacząco wpływały na jej pracę.

- Oko mnie nie bolało, ale do tego stopnia był z nim problem, że proszono mnie, żebym przed kamerą ustawiała się profilem - mówiła Katarzyna Dowbor w audycji "NieZŁY pacjent w Radiu ZET".

Prowadząca program "Nasz nowy dom" wyszła ze szpitala dopiero wieczorem.

- Badanie krwi, neurolog, USG tarczycy. O 17 wpadł pan doktor i mówi: Jest dobrze, to tylko tarczyca. Pytam: Jak to dobrze? On na to: Podejrzewałem guza mózgu. Poczułam, jak pot spływa mi po plecach - wspominała dziennikarka.

W końcu okazało się, że Katarzyna Dowbor cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa, czyli schorzenie autoimmunologiczne, które przebiega z nadczynnością tarczycy.

- Choroba, na którą choruję, to nadczynność przechodząca w niedoczynność. Stąd różnica w wadze i nastroju. Przy nadczynności człowiek jest nerwowy, szybki, a przy niedoczynności tyje i robi się powolny - tłumaczyła Katarzyna Dowbor w rozmowie z Michałem Figurskim.

Po sześciu miesiącach wlewów sterydowych Katarzyna Dowbor poczuła się lepiej, jednak wciąż potrzebowała dużych dawek leków na nadczynność i niedoczynność tarczycy. Po sześciu latach od rozpoczęcia leczenia zapadła decyzja o usunięciu tarczycy.

Dzisiaj grzeje: 1. 16 lat czekała na postawienie diagnozy. Jej objawy były książkowe

2. Nie było innego wyboru. Od 1 czerwca zostanie jednak wprowadzone nowe obostrzenie

- Mimo, że TSH, fT3, fT4, czyli podstawowe badania, które robi się przy tarczycy, miałam na dobrym poziomie, mój organizm wciąż ze mną walczył. Ciągle miałam stan zapalny. Jeśli czujecie się źle, sprawdźcie, co z waszą tarczycą - zaapelowała Katarzyna Dowbor.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje
  2. Na cmentarzach pojawiły się dziwne kartki. Ich treść przyprawia o dreszcze
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Gdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczne

Następny artykuł