Uwielbiana przez Polaków aktorka ma poważne problemy ze zdrowiem. Z każdym dniem jest coraz gorzej, mimo tego nie poddaje się

Katarzyna Łaniewska ma poważne problemy ze zdrowiem
youtube.com/Świadkowie Epoki
Autor Barbara Bujar01.08.2020

Katarzyna Łaniewska niedługo znów pojawi się na dużym ekranie. Doskonale znana przez wszystkich Polaków babcia Solska wystąpi w kolejnej części kultowego filmu "Kogel-mogel". Niestety, przygotowanie do roli nie jest dla niej łatwe. Aktorka przyznała niedawno, że zmaga się z poważną chorobą. Mimo wszystko na co dzień zachowuje pogodę ducha, a do schorzenia podchodzi z ogromną pokorą.

Katarzyna Łaniewska to jedna z popularniejszych i najbardziej doświadczonych polskich aktorek. Kobieta ma na swoim koncie wiele ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Widzowie mogli oglądać ją między innymi w takich produkcjach jak "Plebania", "W labiryncie", "Klan", "Smoleńsk" oraz "Ziarno".

Największą sławę przyniosła jej jednak rola babci Solskiej, którą zagrała w trzech częściach kultowego filmu "Kogel-mogel". Na początku przyszłego roku do kin wejdzie czwarta odsłona produkcji. Choć aktorka zdecydowała się wziąć udział w zdjęciach, nauka dialogów nie przychodzi jej łatwo. Okazuje się, że Katarzyna Łaniewska cierpi z powodu poważnej choroby wzroku.

Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolonaJest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolonaCzytaj dalej

Katarzyna Łaniewska opowiedziała o swojej chorobie. W przygotowywaniu się do roli pomaga jej rodzina

Jak informuje Plejada, Katarzyna Łaniewska choruje na zwyrodnienie plamki żółtej, które w skrócie nazywane jest AMD. Autoimmunologiczne schorzenie jest nieodwracalne, powoli prowadzi do całkowitej utraty wzroku i najczęściej występuje u osób starszych. W zahamowaniu i spowolnieniu przebiegu choroby pomagają specjalne zastrzyki, które są podawane pacjentowi bezpośrednio do oka. Takie zabiegi zaproponowano również 87-letniej aktorce. Niestety, nawet one z czasem przestały działać.

- Leczenie na jakiś czas uratowało jej jedno oko, ale teraz zastrzyki nie przyniosłyby już rezultatu - czytamy na portalu.

Oprócz stresu zastrzyki kosztowały aktorkę wiele pieniędzy. Okazuje się, że koszt jednej dawki jest bardzo wysoki.

- Wydałam majątek na leczenie. Na początku pomagały mi zastrzyki, które przyjmuje się do oka, każdy kosztował ponad 3 tys. Przyjęłam ich prawie 30 - wyznała Łaniewska w rozmowie dla Super Expressu.

Chociaż choroba dokucza Katarzynie Łaniewskiej na co dzień, kobieta stara się funkcjonować normalnie, dlatego nie odrzuca propozycji zawodowych i niedługo będziemy mogli zobaczyć ją w filmie "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4". Jak wyznaje, nauka roli nie należy do najłatwiejszych, ponieważ zasięg jej wzroku jest już mocno ograniczony. Mimo wszystko stara się przyjmować przypadłość z pokorą, a w codziennych obowiązkach zawsze może liczyć na swoją ukochaną rodzinę.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2.Objawy zbliżającego się udaru. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

- Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stałą trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu. Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą (...) I cóż zrobić. Mam 87 lat... Nie rozpaczam, bo wiem, że Pan Bóg ma dla mnie taki plan. Przyjmuję to z pokorą i cieszę się, że mimo choroby wciąż mogę pracować - mówi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł