Kayah cierpi na nieuleczalną chorobę
screen/youtube/20m2
Autor Karol Zaborowski - 10 Czerwca 2020

Kayah zmaga się z nieuleczalną chorobą. Schorzenie znacząco wpływa na życie artystki

Kayah przechodziła w swoim życiu przez poważne problemy zdrowotne. Nawet teraz zmaga się z nieuleczalną chorobą, która wymaga od niej regularnego przyjmowania leków, aby móc normalnie funkcjonować. Artystka opowiedziała o swojej dolegliwości w jednym z wywiadów.

Kyah jest wokalistką, która na zawsze zapisała się w historii polskiej piosenki. Niestety artystka przechodziła już w swoim życiu przez poważne problemy ze zdrowiem. Przed laty lekarze podejrzewali u niej białaczkę, która nie mogła być leczona poprzez przeszczep.

Jednak to nie jedyna choroba, która ją dotknęła. W jednym z wywiadów wokalistka podzieliła się swoimi odczuciami towarzyszącymi życiu z nieuleczalnym schorzeniem, które znacząco wpływa na jej życie codzienne. Artystka musiała nauczyć się funkcjonować w swojej nowej rzeczywistości.

Nowy sposób wykrywania koronawirusa. MSWiA rozpoczęło testyNowy sposób wykrywania koronawirusa. MSWiA rozpoczęło testyCzytaj dalej

Kayah jest nieuleczalnie chora

Problemy z tarczycą stają się coraz powszechniejsze w naszym społeczeństwie i coraz więcej gwiazd decyduje się na szczere wyznania dotyczące ich stanu zdrowia. Kayah w jednym z wywiadów przyznała, jak na jej życie wpłynęła choroba Hashimoto.

Artystka przyznaje, że przez swoją chorobę często nie ma siły dosłownie na nic. Mimo to stara się codziennie biegać, aby utrzymać swoje ciało w dobrej formie. Dodatkowo u wokalistki pojawiają się problemy dotyczące wahań masy ciała oraz częstych opuchnięć.

- Przy Hashimoto nie chce się uprawiać sportów, niczego się nie chce. Niestety tyje się także od „patrzenia na szklankę wody”. Tak zwalnia metabolizm. I dochodzi do dużych opuchnięć. Nauczyłam się to akceptować. Ale sport pomaga mi utrzymać sylwetkę w ryzach, jak i uwierzyć we własne siły - wyznała wokalistka w rozmowie z viva.pl.

Przy chorobie Hashimoto pojawiają się również zaburzenia nastroju w postaci skłonności do depresji, których również doświadczyła Kayah. Artystka, walcząc z chorobą, zdecydowała się na wyeliminowanie ze swojej diety glutenu, co bywa dla niej bardzo trudne, ponieważ czasami nie ma czasu, aby przygotować sobie jedzenie.

- Niestety, ma się skłonności do depresji, są zaburzenia snu. Muszę pilnować diety. Unikam glutenu, a to nie jest proste przy moim trybie życia. Jeżdżąc na koncerty, nocuję w hotelach, jadam w restauracjach. Często nie mam możliwości samodzielnie przygotować posiłku - dodaje.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Polski pociąg przed wojną jeździł szybciej niż Pendolino. Lux Torpeda robiła furorę

Choroba Hashimoto jest schorzeniem autoimmunologicznym, co oznacza, że układ odpornościowy zaczyna atakować nasz organizm. Niestety choroba jest nieuleczalna i wymaga regularnego przyjmowania leków. Dzięki temu można wyeliminować większość nieprzyjemnych objawów, ale nie zawsze jest to możliwe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakrwawiona kobieta leżała w śmietniku. Chwilę wcześniej urodziła dziecko. Straszne
  2. Wielki strajk, młodzi ludzie mają dość i wyszli na ulicę. Co się wydarzyło? "Ani policja, ani prezydent nie zareagowali"
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Wstrząsające słowa popularnego gwiazdora. Prawda wyszła po latach. "Byłem nękany, molestowany seksualnie i gwałcony"

Następny artykuł