Kayah cierpi na nieuleczalną chorobę
screen/youtube/20m2
Autor Karol Zaborowski - 20 Stycznia 2020

Kayah jest nieuleczalnie chora. Choroba znacząco wpływa na jej życie

Kayah przechodziła w swoim życiu przez poważne problemy zdrowotne. Nawet teraz zmaga się z nieuleczalną chorobą, która znacząco wpływa na jej życie. Artystka opowiedziała o swojej dolegliwości w jednym z wywiadów.

Kyah jest wokalistką, która na zawsze zapisała się w historii polskiej piosenki. Niestety artystka przechodziła już w swoim życiu przez poważne problemy ze zdrowiem. Przed laty lekarze podejrzewali u niej białaczkę, która nie mogła być leczona poprzez przeszczep.

Jednak to nie jedyna choroba, która ją dotknęła. W jednym z wywiadów wokalistka podzieliła się swoimi odczuciami towarzyszącymi życiu z nieuleczalnym schorzeniem, które znacząco wpływa na jej życie codzienne. Artystka musiała nauczyć się funkcjonować w swojej nowej rzeczywistości.

Objawy zakrzepicy. Każdy z nas powinien je znaćObjawy zakrzepicy. Każdy z nas powinien je znaćCzytaj dalej

Kayah jest nieuleczalnie chora

Problemy z tarczycą stają się coraz powszechniejsze w naszym społeczeństwie i coraz więcej gwiazd decyduje się na szczere wyznania dotyczące ich stanu zdrowia. Kayah w jednym z wywiadów przyznała, jak na jej życie wpłynęła choroba Hashimoto.

Artystka przyznaje, że przez swoją chorobę często nie ma siły dosłownie na nic. Mimo to stara się codziennie biegać, aby utrzymać swoje ciało w dobrej formie. Dodatkowo u wokalistki pojawiają się problemy dotyczące wahań masy ciała oraz częstych opuchnięć.

- Przy Hashimoto nie chce się uprawiać sportów, niczego się nie chce. Niestety tyje się także od „patrzenia na szklankę wody”. Tak zwalnia metabolizm. I dochodzi do dużych opuchnięć. Nauczyłam się to akceptować. Ale sport pomaga mi utrzymać sylwetkę w ryzach, jak i uwierzyć we własne siły - wyznała wokalistka w rozmowie z viva.pl.

Przy chorobie Hashimoto pojawiają się również zaburzenia nastroju w postaci skłonności do depresji, których również doświadczyła Kayah. Artystka, walcząc z chorobą, zdecydowała się na wyeliminowanie ze swojej diety glutenu, co bywa dla niej bardzo trudne, ponieważ czasami nie ma czasu, aby przygotować sobie jedzenie.

- Niestety, ma się skłonności do depresji, są zaburzenia snu. Muszę pilnować diety. Unikam glutenu, a to nie jest proste przy moim trybie życia. Jeżdżąc na koncerty, nocuję w hotelach, jadam w restauracjach. Często nie mam możliwości samodzielnie przygotować posiłku - dodaje.

Choroba Hashimoto jest schorzeniem autoimmunologicznym, co oznacza, że układ odpornościowy zaczyna atakować nasz organizm. Niestety choroba jest nieuleczalna i wymaga regularnego przyjmowania leków. Dzięki temu można wyeliminować większość nieprzyjemnych objawów, ale nie zawsze jest to możliwe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Produkty, których nie powinniśmy jeść na czczo. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo nam szkodzą
  4. Nowotwory, które zabijają najwięcej Polek. Co roku z ich powodu umierają tysiące kobiet
  5. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  6. Śmierć uwielbianej gwiazdy disco polo zdruzgotała fanów. Okoliczności były straszne, tajemnicze przyczyny

Następny artykuł