kebab zatruł setki ludzi, dziecko nie żyje
fot. https://pixabay.com/ Parentingupstream
Autor Klaudia Gaicka - 31 Lipca 2020

Ponad 800 osób trafiło do szpitala po zjedzeniu kebaba. Niestety 5-latek nie przeżył

Kebab w jednej z restauracji zatruł kilkaset osób. W poniedziałek lokal urządził promocję, w wyniku której nie przestrzegano norm sanitarnych. Oprócz ofiar, które wylądowały w szpitalu, jest jeszcze dziecko, które zmarło. Policja aresztowała już pierwsze osoby związane ze sprawą.

Kebab zatruł ponad 800 osób, jedna z nich nie przeżyła. Dietetycy i eksperci od żywienia słusznie apelują, abyśmy zważali na miejsca, w których jemy. Kilkaset osób boleśnie przekonało się o tym, jak bardzo jest to ważne.

Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania wiernych, którzy brali udział we mszach prowadzonych przez zarażonych księżyPilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania wiernych, którzy brali udział we mszach prowadzonych przez zarażonych księżyCzytaj dalej

Kebab zabił dziecko i doprowadzić do zatrucia kilkuset osób. Są pierwsze aresztowania, a śledztwo trwa dalej

Jak podaje portal Radiozet.pl, dokładnie 827 osób zjadło zatrutego kebaba. 5-latek zmarł, reszta klientów przebywała lub wciąż przebywa w szpitalu. Służby medyczne poinformowały, że każda z osób, które zgłosiły się z objawami poważnego zatrucia, jadła wcześniej kebaba w popularnej jordańskiej restauracji.

Restauracja, w której ofiary spożywały kebaba, znajduje się w Ammanie, stolicy Jordanii. Mięso z kebab okazało się zepsute. Zagraniczne media poinformowały, że tamtejszy lokal z daniami typu fast food wprowadził jednodniową promocję, w ramach której sprzedawał kebaby za połowę ceny.

Z tytułu promocji restaurację odwiedziło bardzo dużo klientów. Niestety teraz każdy z nich cierpi. Promocyjna cena obowiązywała w poniedziałek, w następnych dniach do szpitali zgłaszały się osoby, które jadły mięso. 5-letni chłopiec już zmarł. Zatrucie wywołało u niego niewydolność serca.

Mięso popsuło się, ponieważ nie było przechowywane w lodówkach, a temperatura na zewnątrz wynosiła aż 40 st. C. Badania wykryły, że w mięsie znajdowały się bakterie, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja. Na tę chwilę zatrzymano już 3 osoby. Wśród nich jest również właściciel ammańskiej restauracji.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Do sklepu nie wejdziesz już tak łatwo jak wcześniej. Sprzedawcy mają dość

Chociaż sytuacja jest bardzo szokująca, niestety nie jest odosobniona. Pamiętajmy o tym, aby zważać na to, co i gdzie jemy, zwłaszcza będąc na wakacjach. To, co powinno nas zaniepokoić, to widoczne na pierwszy rzut oka nieprawidłowości sanitarne. Jeżeli widzisz, że ktoś przygotowujący twoje jedzenie nie utrzymuje prawidłowej higieny (np. nie myje rąk) nie miej skrupułów, aby zwrócić mu uwagę. Podobnie, jeżeli widzisz, że jedzenie przetrzymywane jest w złych warunkach. Jeżeli sytuacja ma miejsce w naszym kraju, możesz zawiadomić sanepid. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy spożywać pokarmów, które budzą nasze podejrzenia, co do jakości, ponieważ może skończyć się to tragicznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już od jutra nadciąga gwałtowna zmiana. Polacy muszą się przygotować
  2. Nie żyje popularny aktor, jego głos znał chyba każdy. Rodzina wystosowała poruszający apel
  3. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 35-latek wziął ślub z martwą panną młodą. Bo miłość jest silniejsza od śmierci

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł