Kinga Duda o decyzji TK
screen youtube.com/VIIV
Autor Natalia Niewczas - 28 Października 2020

Kinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta zabrała głos w sprawie nowego prawa aborcyjnego

To moment, na który czekało wielu Polaków - Kinga Duda przerywa milczenie. Córka prezydenta Andrzeja Dudy zabrała głos w sprawie ogłoszonego w ostatni czwartek wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z decyzją Trybunału wykonywanie aborcji eugenicznej jest niezgodne z konstytucją.

Jak donoszą media, Kinga Duda odniosła się do ogłoszonej w czwartek 22 października decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Wielu obywateli było ciekawych tego, jakie stanowisko zajmie w tej kwestii córka prezydenta oraz (od niedawna) jego społeczna doradczyni. Na Twitterze zostało opublikowane odnoszące się do wyżej wspomnianej sprawy pismo.

Niebezpieczne wyzwanie na TikToku. 8-letnia dziewczynka omal nie straciła życiaNiebezpieczne wyzwanie na TikToku. 8-letnia dziewczynka omal nie straciła życiaCzytaj dalej

Kolejna osoba publiczna przerywa milczenie, Kinga Duda zabiera głos w sprawie nowego prawa aborcyjnego

Polacy mogą zapoznać się z tym, co na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej ma do przekazania Kinga Duda. Autentyczność wpisu, który pojawił się na Twitterze, potwierdza rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Jak podaje portal polsatnews.pl, na początku opublikowanego w mediach społecznościowych pisma Kinga Duda wyraziła swoje zrozumienie dla fali oburzenia, które było reakcją wielu kobiet na decyzję Trybunału. Jednocześnie córka prezydenta zaznaczyła, że na pewne działania podejmowane przez protestujące osoby, nie należy wyrażać zgody.

- Część protestujących ucieka się do działań skrajnych, na które nie można wyrażać zgody - akty przemocy, niszczenie mienia, kościołów, obrażanie osób, które nie podzielają poglądów skrajnej grupy protestujących. Wyrażanie poglądów w sposób agresywny i obraźliwy, nawołujący do łamania prawa, przez jakąkolwiek osobę czy stronę sporu, nie może być akceptowane - napisała Kinga Duda.


Kinga Duda zaznaczyła, że choć nie ma obowiązku dzielenia się własnymi poglądami z opinią publiczną, postanowiła odnieść się do decyzji Trybunału w ramach wyjątku. Córka prezydenta nie ukrywa tego, że nie potrafi w stu procentach postawić się na miejscu kobiety noszącej pod sercem dziecko obarczone śmiertelną chorobą. Wierzy jednak w to, że osobiście nie podjęłaby w takiej sytuacji decyzji o usunięciu ciąży.

- Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę - podkreśliła Kinga Duda.

Dzisiaj grzeje: 1.9 osób nie żyje. Wszyscy zjedli identyczny mrożony posiłek, dramatyczne informacje zza granicy
2.Mamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracja
3. Nie jest dobrze. Część Polski, w której zostało zaledwie kilka respiratorów

Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawemNieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawemCzytaj dalej


Zdaniem Kingi Dudy kompromis ws. prawa aborcyjnego, jaki istniał dotychczas, stanowił rozsądne rozwiązanie. W związku z powyższym córka prezydenta, jak zaznacza we wpisie, nie jest w stanie pogodzić się ze skutkami czwartkowej decyzji Trybunału.

- Wydaje mi się, że posłowie, którzy w Polsce stanowią prawo, powinni jak najszybciej znaleźć rozsądne i kompromisowe rozwiązanie obecnej sytuacji, które mogłoby zakończyć spór wywołany wyrokiem - kończy pismo Kinga Duda.


Przypomnijmy, że zgodnie z czwartkową decyzją Trybunału Konstytucyjnego wykonywanie aborcji eugenicznej zostało uznane za niezgodne z konstytucją. Oznacza to zakaz aborcji w przypadku, gdy występuje duże prawdopodobieństwo na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu lub istnienia zagrażającej jego życiu choroby. Od czwartku w całym kraju trwa ogólnopolski protest kobiet.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekordNajnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekordCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki polski bank wdraża kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości
  2. Naukowcy z NASA przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli tajemnicze dziury na Arktyce, nigdy nie widzieli podobnych
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Z ostatniej chwili: Był potężny wybuch, są ofiary i ranni. Tragiczne wiadomości z zagranicy
  7. Andrzej Duda przerwał milczenie. Polsat na żywo połączył się z prezydentem, zabrał głos w sprawie protestów

Następny artykuł