kiwi jest zdrowe
Fot. pixabay.com/ stevepb
Autor Klaudia Gaicka - 25 Maja 2020

Prawdziwy super owoc. Kiwi jest nie tylko pyszne, ale i zdrowe

Kiwi posiada wiele zdrowych wartości odżywczych. Jest nie tylko kopalnią niezbędnych witamin i minerałów, ale również zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy. Jedzone regularnie daje znakomite efekty zarówno dla naszego zdrowia, jak i urody.

Kiwi mimo swoich stosunkowo małych rozmiarów ma mnóstwo cennych witamin i pierwiastków. Ilość witaminy C dostępnej w najpopularniejszej odmianie kiwi (Hayward) wynosi około 59 mg / 100 g. to bardzo dużo. Dzięki takiej ilości 100 g owocu zapewnia nam aż 74% całego dziennego zapotrzebowania na tę niezbędną dla życia witaminę.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Przełomowy dzień w walce z koronawirusemMinisterstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Przełomowy dzień w walce z koronawirusemCzytaj dalej

Kiwi to prawdziwa bomba zdrowotna

Portal Wp.pl nadmienia ciekawe badania o kiwi przedstawione w książce dr. Michaela Gregera pt. „Jak nie umrzeć przedwcześnie”. Z badań wynika, że u losowo wybranych przedszkolaków, które codziennie jadły kiwi, ryzyko przeziębienia było o 50% niższe, niż u tych, które jadły inne owoce. Jak podaje serwis, podobne badania przeprowadzono na osobach starszych, jedzący kiwi dużo krócej cierpieli z powodu objawów infekcji dróg oddechowych.

Kiwi jest dobrym pomysłem zwłaszcza dla ludzi, którzy nie przepadają za owocami. Jeżeli jesz ich mało, zastanów się, czy nie lepiej założyć sobie po prostu jednego kiwi dziennie. Ten niewielki dodatek zaspokoi twoje zapotrzebowanie na wiele niezbędnych składników z owoców.

Eksperci podają, że nawet dwa kiwi zjedzone przed pójściem spać znacząco poprawiają zasypianie oraz wpływają korzystnie na jakość i czas snu.

Owoc jest również polecany osobom z chorobami krążenia. Jest bogatym źródłem potasu, przy czym ma znikomą ilość sodu, który w zbyt dużej ilości może obciążać układ krążenia. Potas pomaga kontrolować pracę mięśnia sercowego i wraz z sodem dba o równowagę płynów w ciele. Do prawidłowej pracy serca przyczynia się również zawarty w kiwi magnez.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ostrzega. Według ministra może się pojawić druga epidemia

2. Wielkie szczęście w domu Małgorzaty Rozenek. Przepiękny widok mamy z dzieckiem

Kiwi zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, dzięki czemu pomaga nam się chronić nie tylko przed zmianami nowotworowymi, ale również przed przedwczesnym starzeniem oraz udarem.
Wybierając kiwi w sklepie, zwróć uwagę na jego miękkość. Owoc powinien pod lekkim naciskiem delikatnie się ugiąć, wtedy wiemy, że kiwi będzie słodkie i dojrzałe. Jeżeli jest zbyt twarde, to znaczy, że musi jeszcze dojrzeć. Z kolei zbyt miękkie, może świadczyć o tym, że owoc nie jest już pierwszej świeżości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyborna wiadomość dla mieszkańców polskiej miejscowości. Prezydent miasta znosi uciążliwą opłatę, żeby wesprzeć lokalnych handlarzy i kupców
  2. Ewa Bem jeszcze nie mówiła tak otwarcie o swojej tragedii. Przełomowy wywiad po śmierci córki wyciska łzy
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Jest nowy raport, znamy już najmniej i najbardziej awaryjne auta na drogach. Możliwe, że sam masz jedno z nich

Następny artykuł