Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki

kobieta: brak badań i śmierć
fot. https://pixabay.com/ Arcaion
Autor Klaudia Gaicka01.09.2020

Kobieta w wieku 35 lat zgłosiła sie do szpitala z bólem pleców. Niestety lekarze zbagatelizowali jej stan. Kobieta zmarła, a sprawą zajmuje się prokuratura. Niestety przypadek nie jest odosobniony, niespełna miesiąc temu podczas transportu ze szpitala zmarła 28-latka w ciąży.

Kobieta zmarła w sobotę nad ranem. Jak poinformował portal Tvn24.pl, 35-latka zmarła w ostrzeszowskim szpitalu. Wcześniej dwukrotnie była odsyłana ze szpitala bez badań, pomimo tego, że bardzo bolały ją plecy.

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenieMinisterstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Kobieta zmarła w ostrzeszowskim szpitalu. Sprawę bada tamtejsza prokuratura

35-latka zgłosiła się do szpitala z silnym bólem, niestety nikogo nie zainteresowała jego przyczyna. Od specjalistów z oddziału kobieta otrzymała jedynie tabletki przeciwbólowe. Nikt nie pokusił się o wykonanie żadnych badań, dziś sprawą zajmuje się prokuratura w Ostrzeszowie.

- Pytałam lekarza, dlaczego nie chcecie przyjąć siostry do szpitala? On powiedział, że ona musi iść do specjalisty. Powiedział, że w szpitalu podadzą jej tylko leki przeciwbólowe, nic więcej i odesłał nas do domu - relacjonuje w rozmowie z TVN24 siostra zmarłej kobiety.

Po kolejnej wizycie w szpitalu 35-latka wróciła do domu. Niestety ból nie ustępował i w końcu rodzina musiała wezwać karetkę. Kobieta trafiła do szpitala po raz trzeci. W sobotę zmarła.

- Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Zabezpieczono dokumentację medyczną, zaplanowano przesłuchania świadków: rodziny zmarłej i personelu szpitala – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zatrważające jest to, że to nie pierwsza śmierć, której przygląda się prokuratura w Ostrzeszowie. Niedawno, ponieważ 3 sierpnia, do tej samej placówki trafiła 28-letnia kobieta w ciąży. Lekarze podjęli decyzję o przeniesieniu pacjentki do innej placówki, bo w Ostrzeszowie nie ma oddziału intensywnej terapii.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Nauczyciele mają dość, coraz więcej rezygnuje z nauczania. Zamiast tego wybierają specjalne świadczenie

Specjaliści kontaktowali się ze szpitalami w Kaliszu, Poznaniu (dwie placówki) i Ostrowie Wielkopolskim (oddział ginekologiczno-położniczy i oddział intensywnej terapii). W końcu zapadła decyzja o przeniesienie kobiety do ostatniej z wymienionych placówek. 28-latka zmarła w czasie transportu.

Rodzinom i najbliższym obu kobiet składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. Mamy nadzieję, że prokuratura należycie zajmie się sprawą, a szpital chorymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. W kolejnej szkole nie będzie dziś rozpoczęcia roku. Decyzje zapadają nagle
  3. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał
  4. Tysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzece
  5. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł