Kobieta wracająca z Polakami została zarażona
.
Autor Karol Zaborowski - 4 Lutego 2020

Z ostatniej chwili: kobieta, która wracała z Polakami jest zarażona koronawirusem

Kobieta pochodząca z Belgii została zarażona nowym koronawirusem z Wuhan. Do Europy przyleciała w niedzielę, a na pokładzie samolotu, którym podróżowała byli również Polacy.

Kobieta pochodząca z Belgii została zarażona koronawirusem, którego epidemia rozpoczęła się w Wuhan. Całe miasto zostało praktycznie odcięte od świata. W niedzielę francuski samolot zabrał ponad 200 osób przebywających w Chinach do Europy.

Wśród ewakuowanych ludzi byli również Polacy, którzy teraz podlegają obserwacji naszych władz. Początkowe informacje przekazywane przez media wskazywały, że wszyscy pasażerowie czują się dobrze, jednak teraz już wiemy, że niektórzy z nich zostali zarażeni.

Choroba jak z sennego koszmaru. Pierwsze objawy sugerują zupełnie inne schorzeniaChoroba jak z sennego koszmaru. Pierwsze objawy sugerują zupełnie inne schorzeniaCzytaj dalej

Kobieta wracająca z Chin została zarażona

Koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie i w samych Chinach liczba zarażonych wynosi ponad 17 tysięcy. Do tej pory nie stwierdzono w Polsce żadnego przypadku zakażenia tym wirusem, jednak według władz jest to tylko kwestią czasu, aż pojawi się on również w naszym kraju.

Władze Belgii potwierdziły właśnie pierwszy przypadek zakażenia nowym wirusem wśród swoich obywateli. Chodzi dokładniej o kobietę, która wracała z Chin francuskim samolotem, który wylądował w niedzielę.

Jak podaje portal dorzeczy.pl, kobieta czuje się dobrze, ale mimo to w jej organizmie został wykryty wirus. Znane są już przypadki, w których infekcja rozwijała się zupełnie bezobjawowo, a mimo to zarażeni wciąż mogli przekazywać wirus innym osobom.

Polacy, którzy wracali z zarażoną Belgijką do Europy, jak na razie oczekują na wyniki testów określających obecność wirusa. Do tej pory nie pojawiły się u nich żadne niepokojące objawy. Jednak ze względu na fakt, że przebywali na jednym pokładzie z osobą zarażoną, istnieje możliwość, że i u nich doszło do zakażenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Internauci wpłacili 400 tys zł. Zbiórka zgłoszona do prokuratury
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Minister zdrowia ujawnia kto w Polsce zachoruje na koronawirusa. Niepokojące słowa

Następny artykuł