kobieta w śpiączce
fot. https://unsplash.com/ Olga Kononenko
Autor Natalia Niewczas - 5 Września 2020

Kobieta poddała się operacji zmniejszenia żołądka, aby stracić na wadze. Niestety rezultaty okazały się tragiczne

Kobieta praktycznie od zawsze borykała się z nadwagą. Nie dość, że sama czuła się ze sobą źle, to palcami wytykali ją także inni. Po dwóch porodach Anita Musiał znów przybrała na wadze, pojawiły się dokuczliwe bóle kręgosłupa i stawów. W 25-latce zapłonęła determinacja, zapragnęła pozytywnych zmian. O tym, że zapał stanowił początek tragicznych wydarzeń, nie miała wówczas pojęcia.

Kobieta zamierzała schudnąć - dla siebie i dla dwójki swoich dzieci: 5-letniej Amelki i 3-letniego Alana. Ponieważ rozstała się z ich ojcem, musiała zasuwać na obu rodzicielskich etatach; stan jej zdrowia, na który wpływała nadwaga, pozostawiał jednak sporo do życzenia i przekładał się na ogólną kondycję. Nadzieję na korzystne zmiany przyniosła propozycja przeprowadzenia zabiegu zmniejszenia żołądka.

Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewałPowalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Kobieta chciała zmienić życie na lepsze

Kobieta poddała się operacji zmniejszania żołądka we wrześniu 2019. Zabieg uznano za udany, a pacjentkę wypisano ze szpitala już po dwóch dniach. Problemy przyszły nieco później.

Według doniesień portalu fakt.pl Anitę zaczęły dręczyć silne bóle brzucha. Po lekarskiej konsultacji stwierdzono rozwijające się w organizmie kobiety zapalenie otrzewnej i niedrożność żołądka. Na domiar złego, w ciele pacjentki powstał ropień, Anita wymagała pilnej operacji. To właśnie podczas interwencji chirurgów jej serce po prostu przestało bić.

Jak relacjonuje matka 25-latki, serce Anity stanęło na całe 20 minut - dzięki wysiłkom lekarzy znów podjęło jednak pracę. Niestety, powstałe tym sposobem niedotlenienie doprowadziło do poważnych uszkodzeń mózgu. Pojawiła się także sepsa i zatorowość płucna. Organizm kobiety nie wytrzymał, pacjentka zapadła w śpiączkę.

Zrezygnowani medycy już trzykrotnie wspominali o odłączeniu Anity od podtrzymującego życie sprzętu, na co nie wyraziła jednak zgody jej matka. Co zaskoczyło samych lekarzy, po pewnym czasie stan 25-latki stopniowo zaczął się polepszać. Choć pacjentka powoli zaczyna reagować na bodźce, nadal pozostaje w śpiączce.

- Gdy puszczam jej nagrania jej dzieci, to płacze. Widać, że jest zła, że nie może wstać z łóżka i do nich iść - relacjonuje pani Krystyna, matka Anity.

Dzisiaj grzeje: 1.Wielki plan nowego Ministra Zdrowia. Co zamierza Adam Niedzielski?
2. Rząd znowu zmienił listę żółtych i czerwonych stref. Nowe obostrzenia będą obowiązywać już od jutra

Obecnie Anita znajduje się w ośrodku wybudzeniowym. Kobieta potrzebuje niezwykle kosztownej rehabilitacji, na którą jej bliskich po prostu nie stać. Rodzina zbiera potrzebne środki za pomocą internetowej zbiórki dostępnej na stronie siepomaga.pl. Matka pacjentki całym sercem wierzy w to, że jej córka nie podda się tak łatwo i zrobi wszystko, by znów porozmawiać z dziećmi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomość z ostatniej chwili: Do Polski zbliża się wir Otylia. Nagłe załamanie pogody na weekend
  2. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Kolejki ustawiają się już od wczoraj, niebywałe wydarzenie w Biedronce. Klienci przecierają oczy ze zdumienia

Następny artykuł