Gdy lekarz ją zbadał, zdołał powiedzieć tylko "O mój Boże". Kobieta nie spodziewała się, co jest przyczyną jej problemów

kobieta miała w oku coś strasznego
unsplash Molly Belle
Autor Klaudia Gaicka04.10.2020

Kobieta nie mogła uwierzyć, jak chwilowe zapomnienie może zniszczyć życie. To, co doprowadziło w jej przypadku do tragedii, wielu z nas także uznałoby za niestanowiące zbyt dużego zagrożenia. Specjalista, który ją badał, przeraził się.

Kobieta nie spodziewała się, do czego może doprowadzić chwilowe zapomnienie. Specjalista, który ją badał, był w przeogromnym szoku. Podczas oględzin oka pod mikroskopem ekspert ujrzał coś, czego tam w żadnym wypadku nie powinno być. Nieprawdopodobną i jednocześnie tragiczną historię Charlotte Clarkson przedstawił portal O2.pl

Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?Czytaj dalej

Kobieta straciła wzrok w wyniku chwilowego zaniedbania. Nie miała pojęcia, jakie mogą być jego konsekwencje

Pewnego dnia 24-letnia kobieta popełniła duży błąd. Zakładając soczewki, nie zastosowała się do jednej z podstawowych zasad higieny. Palce, którymi je włożyła, były wcześniej zamoczone w wodzie z kranu.

Kobieta nosiła soczewki, które służą do nocnej korekcji wzroku. Odpowiednio modelują rogówkę tak, aby w ciągu dnia można było już wszystko dobrze widzieć bez żadnych wspomagaczy. Kiedy, jak co wieczór, nałożyła soczewki, nie spodziewała się tego, jak to się skończy.

W odrobinie wody z kranu, która została na jej dłoniach, był groźny pasożyt - Acanthamoeba. Ten rodzaj ameby pasożytuje na zwierzętach i ludziach. Acanthamoeba zagnieździła się w prawej rogówce Charlotte. W normalnych warunkach pasożyt wywołuje u swojego żywiciela groźną chorobę Akantamebozę. Ten stan może doprowadzić do ziarniakowego zapalenia mózgu lub pełzakowatego zapalenie rogówki.

U kobiety doszło do tego ostatniego, w konsekwencji całkowicie straciła wzrok w prawym oku. Charlotte nosiła soczewki od 13 roku życia. Nie spodziewała się tego, co zostało przez nie spowodowane. Już dzień po wniknięciu groźnego pasożyta cały czas odczuwała, jakby miała ziarnko piasku w prawym oku.

Oprócz utraty wzroku Acanthamoeba wywołała u 24-latki także inne dolegliwości. Mowa przede wszystkim o silnym bólu oraz ogromnej wrażliwości na światło słoneczne. Pasożyt dosłownie pożerał jej rogówkę.

- Spojrzał mi w oko pod mikroskopem i dosłownie zadrżał. Powiedział: „o mój Boże"- i wtedy już wiedziałam, że nie mam do czynienia z jęczmieniem – relacjonowała Charlotte Clarkson w rozmowie z „Daily Mail".

Kobieta wiedziała, że niebezpieczne jest branie prysznicu lub kąpiel w soczewkach. Nie zdawała sobie jednak sprawy z tego, jak ogromne konsekwencje może mieć zwykłe niewytarcie rąk.

Dzisiaj grzeje: 1.Groźna bakteria wykryta w popularnym pasztecie. GIS ostrzega, pod żadnym pozorem go nie spożywajcie
2.Jedni dostają 500 plus, ich czeka 500 minus. Niejasne regulacje mogą doprowadzić do szału
3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie dla 5 województw. Zagrożenie dla zdrowia i życia, lepiej zostać w domach

- Wiedziałam, że branie prysznica lub pływanie z jakimkolwiek rodzajem soczewek kontaktowych jest niebezpieczne, ale nie miałam pojęcia, że ​​nawet najmniejszy kontakt z wodą może nieść za sobą tak niszczycielskie skutki – przyznała Charlotte Clarkson.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie jest dobrze. Stan wyjątkowy może być dopiero początkiem. Nasi sąsiedzi rozważają jeszcze większe restrykcje
  2. Sony totalnie skopało sprawę z PlayStation 5 Digital Edition. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  3. Nie żyje 17-latek. Spędził 10 godzin w karetce, żaden szpital go nie przyjął, tłumaczenie Rzecznika Pacjenta zaskakuje
  4. 8 sygnałów, które wysyła organizm miesiąc przed zawałem. Każdy powinien je znać, nikt nie powinien ich lekceważyć
  5. Dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia. Co się zmieni?
  6. Żurek króluje na polskich stołach. 2 tricki sprawią, że będzie niesamowicie aromatyczny

Następny artykuł