Kobieta przed śmiercią słyszała oburzające komentarze pielęgniarek
unsplash.com/Gilberto Olimpio
Autor Barbara Bujar - 4 Października 2020

37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie

Kobieta cierpiała na łóżku szpitalnym, słysząc w tle rasistowskie komentarze pielęgniarek. Zmarła na ich oczach. 37-latka osierociła siedmioro dzieci, jej rodzina domaga się sprawiedliwości. Sprawą zajęły się już odpowiednie organizacje. Podjęto także decyzję o wykonaniu sekcji zwłok. Pielęgniarkom zarzuca się nie tylko obrażanie pacjentki, ale także przyczynienie się do jej śmierci.

37-letnia kobieta trafiła do szpitala w kanadyjskim Joliette z powodu silnego bólu brzucha. Niedługo później zmarła. Jak donosi portal popularne.pl, ostatnie dni życia były dla niej koszmarem. Pielęgniarki nie tylko śmiały się za jej plecami, ale podawały jej także morfinę. Rodzina pacjentki wielokrotnie miała informować, że ta jest na nią uczulona. Teraz okoliczności śmierci 37-latki zostaną dokładnie zbadane.

Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernychSanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernychCzytaj dalej

Kobieta przed śmiercią słyszała rasistowskie komentarze pielęgniarek

37-letnia Joyce Echaquan należała do mniejszości etnicznej mieszkającej w Kanadzie. Pewnego dnia trafiła do szpitala w tamtejszym stanie Quebec. Nikt nie spodziewał się, że nie wróci już do domu. To, co stało się w placówce podczas jej pobytu, jest przerażające. Pielęgniarki zajmujące się pacjentką nie umiały zaakceptować jej pochodzenia, a także ilości posiadanych dzieci. Głośno to komentowały.

Joyce była matką siedmiorga dzieci. Według pielęgniarek była więc stworzona tylko do seksu. Kobiety nie przejmowały się jej obecnością i bez skrupułów rozmawiały o tym na oddziale. Śmiały się też z jej pochodzenia i wprost nazywały ją głupią. Zrozpaczona pacjentka w ciężkim stanie postanowiła udokumentować to na filmiku. Zrobiła to chwilę przed swoją śmiercią. Tym, jak została potraktowana, od razu zajęły się kanadyjskie organizacje i lokalna władza.

Potworne traktowanie 37-latki to jednak nie wszystko. Kobieta cały czas otrzymywała na oddziale morfinę. Nie pomagały oświadczenia wysyłane przez jej rodzinę, w których zawarta była jasna informacja o tym, że pacjentka jest na nią uczulona, a w dodatku ma problemy z sercem. Kiedy w poniedziałek 28 września Joyce zmarła, okazało się, że przyczyną jej śmierci było właśnie przedawkowanie leku. Według profesora wydziału Epidemiologii i Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie w Ottawie, Amira Attarana, sprawa powinna zostać jak najszybciej wyjaśniona.

- Działali bezdusznie, działali w sposób, o którym wiedzieli, że jest niebezpieczny. Działali z nienawiścią, działali z niedbalstwem i zabili kobietę po tym, jak wypowiedzieli w jej kierunku dziesiątki rasistowskich komentarzy – mówił Attran cytowany przez popularne.pl

Dzisiaj grzeje: 1.Groźna bakteria wykryta w popularnym pasztecie. GIS ostrzega, pod żadnym pozorem go nie spożywajcie
2.Nowy program 1500 plus. Już wiemy, kto dostanie pieniądze. Może należą się i tobie
3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie dla 5 województw. Zagrożenie dla zdrowia i życia, lepiej zostać w domach

W sprawie śmierci 37-latki podjęto już pierwsze działania. Jak oświadczył premier stanu, jedna z pielęgniarek już została zwolniona. W sprawie pozostałych pracowników będzie toczyć się specjalne postępowanie. Zanim jednak policja będzie mogła je rozpocząć, musi zostać wykonana sekcja zwłok. Medykom zarzuca się bowiem, że w okrutny sposób mogli przyczynić się do śmierci pacjentki. Sprawą zajmie się także lokalna organizacja pielęgniarska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć ikony polskiego kina. Od 6 lat jej grób jest odwiedzany przez setki turystów. Wszyscy pamiętają jej uśmiech
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Nie żyje 17-latek. Spędził 10 godzin w karetce, żaden szpital go nie przyjął, tłumaczenie Rzecznika Pacjenta zaskakuje
  4. 8 sygnałów, które wysyła organizm miesiąc przed zawałem. Każdy powinien je znać, nikt nie powinien ich lekceważyć
  5. Dziś wchodzą w życie nowe obostrzenia. Co się zmieni?
  6. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik

Następny artykuł