Kobieta zdradziła jak dożyć sędziwego wieku
screen youtube.com/STV News
Autor Karol Zaborowski - 4 Grudnia 2019

109-latka przez całe życie unikała mężczyzn. Według niej skracają kobietom życie

Kobieta, która dożyła 109 lat, przed śmiercią w wywiadzie wyjawiła swój sposób na długowieczność. Według niej dożyła tak spektakularnego wieku, ponieważ przez całe życie unikała mężczyzn.

109-letnia kobieta imieniem Jessie Gallan została uznana za najstarszą mieszkankę Szkocji. Na kilka lat przed swoją śmiercią staruszka w szczerym wywiadzie wyjawiła, co sprawiło, że dożyła tak sędziwego wieku. Według niej to zasługa unikania mężczyzn.

Jessie Gallan swoje dzieciństwo spędziła, mieszkając w niewielkim dwupokojowym domku letniskowym, który dzieliła z pięcioma siostrami i bratem. Za łóżko służył jej słomkowy materac. Mimo tak ciężkiego dzieciństwa kobiecie udało się dożyć naprawdę imponującego wieku, a kilka lat przed swoją śmiercią wyjawiła swój sekret długowieczności.

Pierwsze objawy stwardnienia rozsianego. Nie wolno ich lekceważyćPierwsze objawy stwardnienia rozsianego. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

109-letnia kobieta nigdy nie wyszła za mąż

Choć brzmi to absurdalnie, to Jessie naprawdę uważała, że kontakty z mężczyznami skracają kobietom życie. Według niej faceci przynoszą więcej kłopotów i zmartwień, niż są tego faktycznie warci. W wywiadzie, którego udzieliła w 2014 roku, zalecała wszystkim kobietom, aby trzymały się od mężczyzn jak najdalej.

Nie da się ukryć, że sposób 109-latki na długie życie może wywołać niemałe zaskoczenie i kontrowersje. Większość osób, które dożyły podobnego wieku, zazwyczaj wspomina o ćwiczeniach, lub jakimś elemencie diety, który miał sprawić, że żyli tak długo. Jednak w przypadku Jessie, eliksirem młodości miał się okazać brak kontaktu z mężczyznami.

Chociaż kobieta zalecała wszystkim, aby każdy dzień rozpoczynać od miski ciepłej owsianki, która również miała wydłużać życie. Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, Jessie Gallan odeszła w marcu 2015 roku, a swoje ostatnie dni spędziła w domu spokojnej starości. Jednak jej porady wciąż żyją własnym życiem i niewykluczone, że są osoby, które z nich korzystają.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Eksperci ostrzegają. 80% osób chorych na grypę nie ma gorączki
  2. Piotr Fronczewski o swoich problemach kardiologicznych. "Nie wiedziałem, którędy mi serce wyskoczy"
  3. Wygląd naszej twarzy dużo mówi o zdrowiu. Niektóre zmiany mogą być objawem raka płuc
  4. Leki na cukrzycę zanieczyszczone rakotwórczą substancją. W Polsce zażywają je 2 miliony pacjentów

Następny artykuł