Kobieta przeżyła koszmar, gdy miała 12 lat
fot. pixabay.com/Free-Photos
Autor Barbara Bujar - 5 Czerwca 2020

Kobieta przeszła przez prawdziwy koszmar. Rodzina sprzedała ją, aby spłacić dług

Kobieta, która pochodzi z Afganistanu przeżyła niewyobrażalny koszmar. Gdy miała 12 lat ojciec sprzedał ją żołnierzowi. Ten traktował ją w wyjątkowo okrutny sposób. W efekcie odciął jej uszy i nos. Dzięki pomocy lekarzy Aisha przeszła rekonstrukcję twarzy. Dziś pomaga kobietom, które są ofiarami przemocy

Aisha Mohammadzai urodziła się w Afganistanie. Jak podaje portal webniusy.pl, jej mama zmarła, gdy dziewczynka miała zaledwie kilka lat. Ojciec natomiast zmagał się z ogromnymi długami, które ciążyły na całej rodzinie. Rozwiązaniem problemu stała się dla niego sprzedaż córki. Oddał ją w ręce żołnierza, który nie okazywał młodej żonie żadnego szacunku i traktował ją w niezwykle brutalny sposób.

Majka Jeżowska przyznała się do operacji plastycznych. Wiemy co u siebie poprawiłaMajka Jeżowska przyznała się do operacji plastycznych. Wiemy co u siebie poprawiłaCzytaj dalej

Kobieta, która przeżyła koszmar, pomaga dziś ofiarom przemocy

Okrutny mąż Aishy nie przejmował się jej uczuciami. Bił ją, gwałcił i nie okazywał żadnej czułości. Dziewczyna czuła się źle do tego stopnia, że pewnego razu uciekła od swojego oprawcy. Niestety szybko trafiła do więzienia, z którego została odesłana z powrotem do męża. To, co spotkało ją później wydaje się niemożliwe.

Mąż Afganki postanowił potraktować ją bardziej surowo, niż robił to do tej pory. Ze złością oszpecił jej twarz, odcinając uszy i nos. Aisha z powodu bólu i obrażeń, których doznała, straciła przytomność. Gdy ją odzyskała, ostatkiem sił udało jej się wydostać z domu żołnierza. Schronienie znalazła u przypadkowej kobiety, która pomogła jej trafić do nadzorowanego przez Stany zjednoczone obozu dla uchodźców.

Oszpeconą twarz Aishy zobaczył cały świat, kiedy jej przypadek postanowili opisać dziennikarze amerykańskiego tygodnika Time. Materiał okazał się znaczący dla Afganki. Dzięki niemu informacja trafiła do lekarzy, którzy postanowili jej pomóc, oferując rekonstrukcję twarzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawy

2. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę

Przez 10 miesięcy Aisha przeszła kilka zabiegów operacyjnych, które okazały się sukcesem. Kobieta znalazła również rodzinę, która dała jej ciepły i kochający dom. Korzystając z bolesnych doświadczeń, Aisha pomaga dziś innym kobietom, zmagającym się z przemocą domową i współpracuje z licznymi organizacjami kobiecymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund

Następny artykuł