Kobieta i jej instruktor spadli z kilkudziesięciu metrów
pixabay.com/erwin66as
Autor Barbara Bujar - 6 Sierpnia 2020

Kobieta spadła z ponad 50 metrów. Tragiczny wypadek w Michałkowie

Kobieta uczyła się latać na paralotni. W środę uczestniczyła w jednej z lekcji, którą prowadził dla niej 47-letni mężczyzna. Oboje znajdowali się ponad 50 metrów nad ziemią, kiedy nagle spadli. Na miejscu od razu pojawiły się służby medyczne, które udzieliły poszkodowanym pierwszej pomocy. 23-latka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem LPR-u do szpitala.

Kurs paralotniarstwa wiąże się z ogromnym ryzykiem. Zwolennicy adrenaliny i mocnych wrażeń decydują się jednak na niego i krok po kroku uczą się, jak prawidłowo unosić się w powietrzu. W Polsce znajduje się wiele szkół, które oferują specjalistyczne lekcje prowadzone przez doświadczonych i odpowiednio przygotowanych instruktorów. Na taki krok zdecydowała się 23-letnia kobieta z powiatu szamotulskiego. Niestety, środowe szkolenie zakończyło się dla niej tragicznie.

Michał Wiśniewski od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Jest praktycznie niewidocznaMichał Wiśniewski od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Jest praktycznie niewidocznaCzytaj dalej

23-letnia kursantka i jej 47-letni instruktor spadli z ponad 50 metrów. Kobieta walczy o życie w szpitalu

Jak informuje serwis internetowy Radia Zet, w szkole paralotniarskiej w Michałkowie doszło do tragedii. 23-letnia kobieta uczestniczyła w jednej z lekcji i wraz ze swoim 47-letnim instruktorem uniosła się w powietrze. W pewnym momencie oboje spadli. Przed upadkiem znajdowali się na wysokości około 50-70 metrów. Szczegóły zdarzenia potwierdziła Małgorzata Michaś, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

- Leciała nią 23-letnia kobieta z powiatu szamotulskiego wraz z 47-letnim instruktorem z powiatu ostrowskiego – powiedziała.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę około godziny 16:00 w Michałkowie. Paralotniarze znajdowali się wysoko nad ziemią, po czym spadli i uderzyli w podłoże, pokonując przy tym ponad 50 metrów. Na miejscu natychmiast pojawiły się wszystkie niezbędne służby, takie jak policja, zespól ratownictwa medycznego i straży pożarnej. Poszkodowanym udzielono pierwszej pomocy.

Z podanych informacji wiadomo, że zarówno 47-letni mężczyzna, jak i 23-letnia kobieta przeżyli upadek. Stan instruktora był jednak dużo lepszy i karetka zabrała go do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

- Na razie wiadomo, że mężczyzna doznał urazu kończyn, badanie cały czas trwa - informował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala dr Adam Stangret.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Lidl rozdaje nawet po 1000 złotych. Ale pod dwoma warunkami, warto jednak się postarać

W dużo poważniejszym stanie jest niestety 23-letnia kursantka. Zaraz po zdarzeniu kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki medycznej w Kaliszu. Tam walczy o życie.

- Kobieta doznała poważnego urazu kręgosłupa i od razu trafiła na blok operacyjny - dodał Stangret.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Pół kraju z pomarańczowymi alertami, trzeba mieć się na baczności. Polki i Polacy powinni być specjalnie przygotowani
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Obie go kochały, obie się z nim rozstały, a potem nagrały o tym piosenkę. Przyjaźń Jeżowskiej i Prońko była silniejsza od miłości

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł