Kobieta przez tydzień piła wyciąg z kurkumy. Efekty okazały się zaskakujące

kobieta kurkuma
pixabay.com/cgdsro
Autor Natalia Niewczas07.01.2021

Kobieta postanowiła przez tydzień serwować swojemu ciału dawkę wyciągu z kurkumy. Dziennikarka zagranicznego portalu “PopSugar” po wszystkim podzieliła się ze światem efektami eksperymentu. Gina Florio zauważyła między innymi zmiany w funkcjonowaniu układu trawiennego.

Gina Florio to odważna kobieta, która postanowiła przeprowadzić pewien związany ze zdrowiem eksperyment. Polegał na codziennym przyjmowaniu “shotów z kurkumy”. Przyprawa ta jest znana ze swoich prozdrowotnych właściwości usprawniających funkcjonowanie organizmu.

Kobieta przez tydzień spożywała wyciąg z kurkumy. Efekty eksperymentu były dla niej dużym zaskoczeniem

Nic dziwnego, że kobieta zdecydowała się uwzględnić w swoim drobnym żywieniowym eksperymencie akurat kurkumę. Przyprawa słynie ze swoich korzystnych dla zdrowia właściwości, zwłaszcza działania przeciwzapalnego.

Co więcej, badania przeprowadzone w warunkach laboratoryjnych pozwalają przypuszczać, że kurkuma może hamować rozwój niektórych nowotworów. Choć przyprawa niestety nie jest lekarstwem na raka, naukowcy sądzą, że powstrzymuje transport składników odżywczych do powstałej w organizmie złośliwej zmiany. Warto podkreślić, że badania nie były przeprowadzane na ludziach i wciąż potrzeba wiele naukowych analiz w tym obszarze (więcej >tutaj<).

Kurkuma jest jednak niezwykle cenna dla organizmu, chociażby ze względu na działanie przeciwutleniające. Przyprawa wpływa również na funkcjonowanie układu trawiennego, co potwierdził eksperyment przeprowadzony przez amerykańską dziennikarkę.

Choroba, na którą może cierpieć nawet 1/4 Polaków. Lekarze uznają ją za globalną epidemię, problem dotyczy coraz młodszych pacjentówChoroba, na którą może cierpieć nawet 1/4 Polaków. Lekarze uznają ją za globalną epidemię, problem dotyczy coraz młodszych pacjentówCzytaj dalej

Jak podaje portal kobieta.wp.pl, już w połowie wyznaczonego czasu kobieta zauważyła pierwsze zmiany w funkcjonowaniu jej organizmu. Niestety nie były takie, jak dziennikarka mogłaby przypuszczać.

- Przez pierwsze dni nie czułam zbyt wiele, ale mniej więcej w połowie tygodnia zauważyłam zmianę w trawieniu. Biegałam do łazienki dwa, trzy razy dziennie - relacjonuje kobieta.

Samo spożywanie wyciągu z kurkumy przysparzało Ginie Florio niemałych trudności. Jak przyznaje, ledwo znosiła nietypowy smak mikstury. Nie wyklucza, że zraziła się do niego już na dobre.

Nie oznacza to jednak, że kobieta żałuje przeprowadzenia eksperymentu i nie dostrzegła żadnych pozytywnych jego efektów. Wręcz przeciwne - kurkuma okazała się doskonałym, naturalnym pobudzaczem; zdaniem dziennikarki wpłynęła również na efektywność treningów siłowych.

- Wydawało mi się, moje mięśnie rosły i wzmacniały się w mgnieniu oka. Co za kosmos! - przekazuje kobieta.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł