kiełkujące leki
fot. https://unsplash.com/ adexo_medical
Autor Natalia Niewczas - 7 Sierpnia 2020

Kobietę wryło w ziemię, gdy zajrzała do domowej apteczki. Jej tabletki zaczęły kiełkować, jest komentarz eksperta

Kobieta z Chin zapamięta ten dzień na długo, podobnie jak internauci, których postanowiła zapoznać z tym nieprawdopodobnym odkryciem. 65-latka doznała szoku we własnym domu. Chodzi o leki na nadciśnienie, z jakimi ma do czynienia od lat.

Kobieta z pewnością nie spodziewała się, że kiedykolwiek ujrzy podobny widok. To prawda, lekom ze spodu domowej apteczki zdarza się przeterminować, ale w tej sytuacji chodziło o farmaceutyki, które 65-letnia Chinka zażywała codziennie od 2004 roku. Nigdy wcześniej nie przytrafiło się jej w związku z nimi nic niepokojącego. Jak się okazało, los postanowił ją zaskoczyć.

Wczesne objawy raka płuc niezwykle łatwo pomylić z innymi chorobami. Błąd może kosztować nas bardzo wieleWczesne objawy raka płuc niezwykle łatwo pomylić z innymi chorobami. Błąd może kosztować nas bardzo wieleCzytaj dalej

Kobieta z Chin dokonała zaskakującego odkrycia

Spokój tej kobiety z Państwa Środka zaburzyło dokonanie niespodziewanego odkrycia. 65-letnia Zhang z powodu stanu swojego zdrowia od lat przyjmuje leki na nadciśnienie. Tabletki firmy Xinran zna bardzo dobrze, zażywa je bowiem od 2004 roku i systematycznie uzupełnia ich zapas. Takiego obrotu wydarzeń z lekami w roli głównej nie mogła się jednak spodziewać.

Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, Zhang kupuje leki raz w miesiącu, po czym umieszcza je w specjalnym pojemniku z przegródkami, dzięki któremu zawsze wie, czy danego dnia zażyła odpowiednią dawkę. Pewnego ranka zastała w organizerze coś, czego nie powinno tam w ogóle być. Odkryła, że tabletki zaczęły… kiełkować.

Zhang nie mogła uwierzyć własnym oczom. Sądziła, że padła ofiarą oszustwa, przez co weszła w posiadanie tak zwanych “podróbek”. Chińska apteka zlokalizowana w mieście Shiyan w prowincji Hubei potwierdziła jednak autentyczność produktu. Pozostawiona bez odpowiedzi kobieta postanowiła podzielić się tą nadzwyczajną historią w internecie. Dopiero wtedy zabrał głos farmaceutyczny ekspert.

Próby wyjaśnienia tego przedziwnego zjawiska podjął się farmaceuta ze szpitala Dongfeng Uniwersytetu Medycznego w Hubei, Li Zhihao. Jak wyjaśnia specjalista, kiełkujące tabletki musiały być źle przechowywane. Na przydatność leków wpływają takie czynniki jak temperatura lub wilgotność danego pomieszczenia.

Dzisiaj grzeje: 1. W Polsce padł kolejny rekord zakażeń. Ekspert ostrzega przed tragedią, która może nadejść
2. Jakie emerytury dostaną największe polskie gwiazdy? Ciężko uwierzyć w takie kwoty

Li Zhihao tłumaczy, że zawartość tabletek powinna uwalniać się dopiero po ich spożyciu przez człowieka. Panujące w danym miejscu lub pomieszczeniu warunki mogą zapoczątkować jednak ten proces wcześniej. Według Li Zhihao domniemane “kiełki” to tak naprawdę zawartość leku, która zaczyna wydostawać się z tabletki.

Historia Zhang udowadnia, że warto zwrócić uwagę na prawidłowe przechowywanie leków. Jak się okazuje, jeżeli będziemy trzymać medykamenty w niewłaściwych warunkach, pewnego dnia i nasze tabletki mogą “wykiełkować”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe fakty
  2. Śmierć w "Na Wspólnej". Tragiczne okoliczności rozstania z jedną z bohaterek
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł