Kobieta myślała, że jest w ciąży. Prawda była zupełnie inna
pixabay.com/Free-Photos
Autor Barbara Bujar - 7 Sierpnia 2020

Kobieta była przekonana, że jest w ciąży. Gdy lekarze wykonali USG, natychmiast zabrali ją na stół operacyjny

Kobieta była na diecie, a mimo to jej brzuch cały czas rósł. Wszyscy myśleli, że jest w ciąży. W końcu 24-latka sama w to uwierzyła i odwlekała wizytę u lekarza. Zdecydowała się na nią, dopiero gdy brzuch utrudniał jej poruszanie się. To, co usłyszała od specjalisty, było przerażające. Życie młodej kobiety mogła uratować jedynie natychmiastowa operacja.

Ciąża u każdej kobiety objawia się inaczej. Niektóre przyszłe mamy zmagają się z porannymi mdłościami, inne z częstymi wahaniami nastroju, a jeszcze inne doświadczają zawrotów głowy. Zdarza się jednak tak, że kobieta czuje się wyśmienicie, a jedyna większa zmiana, którą zauważa to rosnący powoli brzuch. Warto pamiętać, że nawet w takim przypadku wskazana jest konsultacja lekarska. Powiększony brzuch nie zawsze musi oznaczać ciążę. Przekonała się o tym młoda Meksykanka.

Tak wysokiego wyniku nie było od początku epidemii. Gigantyczny wzrost zachorowańTak wysokiego wyniku nie było od początku epidemii. Gigantyczny wzrost zachorowańCzytaj dalej

24-letnia kobieta myślała, że jest w ciąży. Omal nie umarła

Jak podaje portal Webniusy, 24-letnia mieszkanka Meksyku postanowiła przejść na dietę. Po czasie zaczęła zauważać pierwsze efekty - ręce i nogi kobiety faktycznie stawały się chudsze. Niepokoił ją jednak stan jej brzucha, który w przeciwieństwie do kończyn robił się coraz większy. Dla rodziny i znajomych najprostszym wytłumaczeniem była ciąża, w którą w końcu uwierzyła nawet 24-latka. Swojego stanu zdrowia nie skonsultowała jednak z lekarzem. Zrobiła to później.

Brzuch młodej Meksykanki cały czas się powiększał. W pewnym momencie jego rozmiary zaczęły przeszkadzać jej w poruszaniu się, co bardzo bolało i znacznie utrudniało jej normalne funkcjonowanie. Taki stan skłonił ją do wizyty w szpitalu. Na miejscu okazało się, że kobieta trafiła do niego w ostatnim momencie. Jej życiu zagrażało poważne niebezpieczeństwo.

Przed pojawieniem się w placówce medycznej 24-latka cały czas była pewna, że już niebawem urodzi dziecko. Lekarze jednak szybko wyprowadzili ją z tego błędu. Po wykonaniu badania USG okazało się, że powiększony brzuch pacjentki nie jest objawem ciąży, tylko torbieli jajnika, która urosła do przerażająco wielkich rozmiarów. Nie było chwili do stracenia. Kobieta musiała od razu trafić na blok operacyjny.

Zabieg usunięcia torbieli był bardzo skomplikowany. Z uwagi na jej ogromne rozmiary lekarze musieli dokonać bardzo dużego nacięcia, które pozwoliłoby im wyciągnąć niebezpieczną zmianę w całości. Musieli uważać także, aby torbiel nie zdążyła wyschnąć, bo to mogłoby prowadzić do jej pęknięcia. Skupienie i zdecydowanie było więc dla nich podstawą.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Wyjdziesz na miasto i możesz dostać mandat 500 zł. Specjalne kontrole już grasują po ulicach

Na szczęście operacja przebiegła planowo i lekarze uratowali życie 24-latki. Torbiel, którą wyciągnęli z jej brzucha, ważyła aż 33 kilogramy. To właśnie przez jej olbrzymie rozmiary pacjentka odczuwała ból, a jej brzuch stale rósł. Zmiana uciskała bowiem na żyły główne i wypełniała całe podbrzusze. Szybsza wizyta u lekarza mogłaby z pewnością oszczędzić kobiecie wielu cierpień, a przede wszystkim ograniczyć ryzyko pęknięcia torbieli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Mężczyzna nie żyje, kobieta w stanie ciężkim
  2. Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł