Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń

Kobieta w ciąży wyproszona ze sklepu
unsplash.com/freestocks
Autor Barbara Bujar09.11.2020

Wstrząsająca relacja ciężarnej kobiety. Z powodu obowiązujących godzin dla seniorów ekspedientka wyprosiła ją ze sklepu i nie chciała słuchać żadnych tłumaczeń. Gdy przyszła mama omal nie zasłabła, z pomocą ruszyła jej pracownica pobliskiego lokalu. Wiedziała, że zdrowie klientki i jej dziecka jest najważniejsze.

Ciężarna kobieta, która w okrutny sposób została potraktowana przez ekspedientkę, postanowiła podzielić się swoją historią z mediami. W rozmowie z WP Kobieta opowiedziała o tym, jak nie pozwolono jej zrobić szybkich zakupów, ponieważ akurat w tym czasie obowiązywały godziny dla seniorów. A wystarczył tylko jeden batonik, by mogła poczuć się lepiej.

Przełom w pracach nad szczepionką przeciwko COVID-19. Przełom w pracach nad szczepionką przeciwko COVID-19. "To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki”Czytaj dalej

Kobieta w ciąże omal nie zemdlała. Ekspedientka była nieugięta

Od 15 października w Polsce znów obowiązują godziny dla seniorów. Przypomnijmy, że od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 zakupy w wyznaczonych sklepach mogą robić jedynie osoby po 60. roku życia. Wielu ekspedientów boi się kary za złamanie restrykcji i nie chce od niej odchodzić, nawet gdy w grę wchodzi czyjeś zdrowie.

- Godziny seniorów oczywiście mają swoje uzasadnienie i jest ono słuszne, jednak wprowadzenie ich na zasadzie sztywnych regulacji, które są obarczone karą, może powodować negatywne skutki. Sprzedawcy czują silny lęk i to on, jako emocja, może powodować, że trudno jest nam uzyskać dostęp do różnych aspektów sytuacji. Patrzymy wąsko, analitycznie, bez empatii – przekazała psycholog Monika Kozłowska cytowana przez serwis popularne.pl

Sztywno reguł trzymała się także sprzedawczyni, do której zwróciła się pani Natalia. Kobieta jest w ciąży i często odczuwa spadek sił i energii. Złe samopoczucie związane jest z poziomem cukru w jej organizmie. W nagłych przypadkach pacjentom z podobnymi dolegliwościami zaleca się zjedzenie czegoś słodkiego.

- Jestem w drugim trymestrze ciąży. Moim zdaniem bez problemu da się stwierdzić po wyglądzie, że jestem w ciąży. Często robi mi się słabo, spada mi cukier. Muszę wtedy szybko coś zjeść i objawy przechodzą – tłumaczyła rozmówczyni WP Kobieta.

Wizyta w sklepie podczas godzin dla seniorów była spowodowana opisanym stanem. Kobieta wiedziała, że za chwilę może zemdleć, a do domu nie zdąży już wrócić. Niestety, sprzedawczyni sklepu, do którego weszła, nie chciała jej słuchać. Nie zwracając uwagi na ciążowy brzuch pani Natalii, natychmiast wyprosiła ją z pomieszczenia.

- Myślałam, że zemdleję. Kręciło mi się w głowie, oblał mnie zimny pot. Weszłam do sklepu, żeby kupić batona i… zostałam z niego wyproszona. Pusty sklep, chwilę przed 12. Nie było kogo chronić, poza mną. To ja wtedy potrzebowałam pomocy. Ale ze sprzedawczynią nie było dyskusji – opisywała pani Natalia.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśli
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Jak odróżnić grypę żołądkową od COVID-19? Jeden symptom może mieć decydujące znaczenieJak odróżnić grypę żołądkową od COVID-19? Jeden symptom może mieć decydujące znaczenieCzytaj dalej

Przyszła mama wiedziała, że musi szukać pomocy gdzie indziej. Postanowiła więc wejść do sklepu obok i tam kupić coś słodkiego. Na szczęście tym razem spotkała się z ogromną empatią ekspedientki, która nie tylko pozwoliła jej zrobić zakupy, ale także zaproponowała odpoczynek.

- Weszłam do drugiego sklepu. Pani tylko na mnie spojrzała i od razu zobaczyła, że coś jest nie tak. Spytała, czy potrzebuję pomocy. Pozwoliła mi nawet usiąść na krzesełku na zapleczu. Zjadłam batona i mi przeszło. Taki kontrast – jedna ulica, dwa sklepy. W jednym człowiek, w drugim robot – podsumowała kobieta.

Tragiczne wiadomości. U zbiegu dwóch rzek odnaleziono zwłoki mężczyznyTragiczne wiadomości. U zbiegu dwóch rzek odnaleziono zwłoki mężczyznyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na ogrzewaniu można oszczędzać. Pod warunkiem, że pamięta się o kilku kwestiach
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Jak leczyć łagodne objawy koronawirusa w domu? Lekarz wyjaśnia, o czym należy pamiętać
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Takiego gola jeszcze nie widzieliście. Absurdalny samobój w hicie Ekstraklasy, Artur Boruc tylko patrzył
  7. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł