Kobieta dodawała truciznę do napojów w hipermarkecie
pixabay.com/PublicDomainPictures
Autor Barbara Bujar - 10 Czerwca 2020

Dodawała truciznę do napojów w hipermarkecie. 56-letnia kobieta w rękach policji

Kobieta dodawała truciznę do napojów w jednym z hipermarketów w Monachium. Osoby, które kupiły skażone produkty, zaczęły odczuwać po ich spożyciu bóle głowy i nudności. Z ten czyn 56-latka została zatrzymana. Z powodu zaburzeń psychicznych trafiła do zakładu zamkniętego. Usłyszała jednak zarzut usiłowania zabójstwa.

Kobieta otruwała klientów. Jak podaje polsatnews.pl, trucizna w postaci rozpuszczalnika została wykryta w czterech butelkach. Trzy z nich zostały już sprzedane, jedną odnaleziono w sklepie. Poszkodowanymi klientami okazali się 48-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 34 i 42 lat. Wypicie skażonych napojów spowodowało u nich nudności, zawroty głowy oraz problemy z układem krążenia.

Lekarze, którzy zajęli się otrutymi klientami poinformowali, że spożycie większej ilości skażonego płynu, mogło doprowadzić do ich śmierci. Poszkodowani czują się jednak lepiej, a odpowiedzialna za pogorszenie ich stanu zdrowia została zatrzymana przez policję.

Naukowcy ostrzegają. Epidemia w Polsce wraca do fazy wzrostuNaukowcy ostrzegają. Epidemia w Polsce wraca do fazy wzrostuCzytaj dalej

Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

Zatrzymana 56-latka już wcześniej była podejrzewana o podobne rzeczy, dlatego tym razem funkcjonariusze niemieckiej policji nie musieli długo szukać winnego. Od kobiety został pobrany materiał DNA, który porównano ze śladami pozostawionymi na butelkach skażonych napojów.

Kobieta została oskarżona i będzie odpowiadać za usiłowanie zabójstwa. Do tej pory nie ustalono jeszcze, dlaczego posunęła się do tak niebezpiecznego czynu. Ze względu na stwierdzone u niej zaburzenia psychiczne, trafiła na razie do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem

Pomimo ustaleń, że zatrute zostały tylko cztery butelki, policja apeluje o ostrożność. Prośba skierowana jest przede wszystkim do tych klientów, którzy podejrzewają, że napój, który kupili, mógł być już wcześniej otwierany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna zmiana w wypłacie pieniędzy. Przy bankomacie możecie się zdziwić. Klienci są już wściekli
  2. Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. Ogłosił ogromny sukces w walce z poważnym niebezpieczeństwem
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Robert Lewandowski zarabia krocie w internecie. Za jeden wpis może kupić mieszkanie

Następny artykuł