Apel Agaty Dudy do wszystkich Polek
youtube.com/Prezydent.pl
Autor Barbara Bujar - 10 Lipca 2020

Agata Duda zwróciła się z ważnym apelem do wszystkich kobiet. Każda Polka powinna go przeczytać

Kobieta powinna dbać o swoje zdrowie i pamiętać o regularnych badaniach. W swoim apelu przypomniała o tym Agata Duda. Pierwsza dama zwróciła się do wszystkich Polek i poinformowała o bardzo ważnych badaniach piersi. Są one dostępne w specjalnych busach, które niedawno ponownie wyruszyły w podróż po całym kraju. Bezpłatna mammografia jest skierowana do kobiet w konkretnym przedziale wiekowym.

Rak piersi to poważna dolegliwość, której obawia się każda kobieta. Aby zmniejszyć ryzyko jej rozwoju, warto regularnie poddawać się specjalnym badaniom. Wszystkim Polkom postanowiła przypomnieć o tym Agata Duda, która wystosowała do nich ważny apel. Kobieta w ostatnim czasie jest bardzo aktywna i dosyć często pojawia się w mediach. Na początku lipca znów zabrała głos. Tym razem pierwsza dama, a jednocześnie Ambasadorka Walki z Rakiem Piersi w Polsce, podjęła temat nowotworu piersi i badań mammograficznych.

Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje znany skoczek narciarskiMedia obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje znany skoczek narciarskiCzytaj dalej

Każda kobieta z podanego przedziału wiekowego może skorzystać z bezpłatnej mammografii. Przypomniała o tym Agata Duda

Walka z rakiem piersi jest bardzo poważna. Na wczesną diagnozę pozwalają regularne badania mammograficzne. Te, o których w swoim przemówieniu wspominała pierwsza dama, będą odbywać się w przystosowanych do tego mammobusach. Pojazdy po długiej przerwie ponownie wyruszyły w podróż po całym kraju.

- Chciałabym podzielić się z paniami dobrą wiadomością. Po przerwie, spowodowanej pandemią w objazd po Polsce wyruszyły znów mammobusy – ruchome pracownie, w których wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne – powiedziała Agata Duda.

Według kobiety mammobusy będą docierać nawet do najmniejszych miejscowości w Polsce i pozwolą na przebadanie Polek, które do szpitala lub innego ośrodka medycznego muszą pokonać wiele kilometrów. Badania piersi będą bezpłatne dla wszystkich kobiet w wieku od 50 do 69 lat.

- Program bezpłatnych badań NFZ jest adresowany do pań w wieku od 50 do 69 lat. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej oferty – dodała.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos

2. Masowe kontrole kierowców ruszyły. Policja sprawdza wszystkich, bez wyjątku

Agata Duda przypomniała także o tym, jak ważne jest regularne poddawanie się badaniom. W swojej wypowiedzi poprosiła wszystkie Polki, aby o tym pamiętały i korzystały z każdej okazji, która daje im możliwość wykonania mammografii. Zwróciła się także do płci przeciwnej, której przedstawiciele powinni, według niej, zachęcać do tej czynności swoje matki, żony i siostry. Jej apel dostępny jest na na stronie YouTube.

- Odpowiednio wczesna diagnoza zmian nowotworowych to nie wyrok. Przeciwnie, to pierwszy i najważniejszy krok do pełnego wyleczenia – poinformowała Duda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paraliż na autostradzie A2. Na drogę wbiegł koń, połamał nogi. Wszystko stoi
  2. Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Kamil Stoch nie zarabia wyłącznie na sporcie. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić kochająca żona

Następny artykuł