Policja podejrzewa, że był to atak dzikiego zwierzęcia. Młoda kobieta straciła życie, tragiczne wiadomości z zagranicy

kobieta atak
unsplash.com/Hush Naidoo
Autor Natalia Niewczas11.01.2021

Do mediów docierają wyjątkowo tragiczne wieści, nie żyje młoda kobieta. Policja podejrzewa, że 19-latkę zaatakował rekin. Do zdarzenia doszło w Nowej Zelandii, służby wciąż wyjaśniają jego dokładne okoliczności.

Wiele wskazuje na to, że 19-letniej kobiecie przyszło zmierzyć się z niebezpiecznym drapieżnikiem. Tragiczne sceny rozegrały się u Wybrzeży Wyspy Północnej Nowej Zelandii. Jak podają media, w okolicznych wodach żyje nawet 60 gatunków rekinów.

Nie żyje 19-letnia kobieta. Najprawdopodobniej została zaatakowana przez rekina

Wiadomość o śmierci młodej kobiety dotarła do mediów na początku stycznia 2021. Informacje w tej sprawie przekazywała między innymi stacja CNN.

Jak podaje portal onet.pl, lokalna policja sądzi, że przyczyną śmierci 19-latki był atak morskiego drapieżnika. Jeden z przedstawicieli policji potwierdził doniesienia w rozmowie z CNN.

- Wstępne oznaki sugerują, że mogła zostać zaatakowana przez drapieżnika - przekazał funkcjonariusz.

Nieoficjalne ustalenia w sprawie obostrzeń. Znamy najbardziej prawdopodobny scenariusz, wielu Polaków załamie ręceNieoficjalne ustalenia w sprawie obostrzeń. Znamy najbardziej prawdopodobny scenariusz, wielu Polaków załamie ręceCzytaj dalej

Służby zidentyfikowały ofiarę ataku zwierzęcia jako 19-letnią Kaelah Marlow. Kobieta pochodziła z miasta Hamilton.

Z doniesień mediów wynika, że kobieta najpierw została ranna, jej śmierć nastąpiła chwilę później. Po plaży spacerowali wówczas przechodnie.

Trwa śledztwo mające ustalić dokładną przyczynę śmierci kobiety. Zostanie jednak potwierdzona dopiero po oględzinach koronera.

Według doniesień portalu radiozet.pl do ataków rekinów dochodzi we wspomnianym rejonie niezwykle rzadko. Ostatni z nich miał miejsce w 2013 roku.

W wodzie nieopodal Auckland odnaleziono wówczas zwłoki 40-letniego mężczyzny. Zdaniem specjalistów za jego śmierć odpowiadały rany zadane przez drapieżnika.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł