Kobieta: ubranie, które ma chornić przed promieniowaniem
fot. unsplash.com/Alicia Petresc
Autor Karol Zaborowski - 12 Października 2019

Ciężarne kobiety mogą stracić 250 złotych. Skandaliczne informacje

Kobieta, która spodziewa się dziecka myśli przede wszystkim o dobru swojego maleństwa. Z tego też względu wiele mam stosuje różne preparaty i sposoby, które mają sprawić, że dziecko będzie zdrowsze, kiedy już przyjdzie na świat. Na rynku pojawił się pewien produkt, który zwrócił uwagę specjalistów.

Kobieta jest zdolna zrobić wszystko dla swojego dziecka, nawet jeżeli to wciąż jeszcze nie przyszło na świat. W sieci można znaleźć wiele sposobów lub cudownych specyfików, które mają zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie zarówno mamie, jak i jej dziecku. Można też znaleźć przedmioty, które mają je chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Promieniowanie może wyrządzić w organizmie człowieka niemałe zniszczenia, ale trzeba pamiętać, że jego rodzajów jest całkiem sporo i nie każdy stanowi dla nas zagrożenie. W internecie można znaleźć specjalną odzież dla ciężarnych, która ma chronić przyszłe mamy oraz ich dzieci przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetyczny.

Popularny lek wycofany z aptek. Wszystko przez rakotwórczy składnikPopularny lek wycofany z aptek. Wszystko przez rakotwórczy składnikCzytaj dalej

Kobiety w ciąży powinny to kupić?

W ostatnim czasie można znaleźć wiele teorii odnośnie do szkodliwości fal elektromagnetycznych, które emitowane są między innymi przez nasze telefony, czy też routery, które wszyscy mamy w domach. Temat ten został bardzo nagłośniony w momencie ogłoszenia, że w naszym kraju zostanie wprowadzona sieć 5G.

Jak donosi portal Wp.pl cudowna koszulka dla ciężarnych produkowana jest przez polską firmę Alles i kosztuje około 240 złotych. Wedle zapewnień producenta, ma chronić dziecko przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym, a także działać antybakteryjnie oraz grzybobójczo. Wszystko dzięki specjalnej dzianinie, która została wzbogacona o srebro.


- Widzieliście już nasz totalny hit dla przyszłych mam? Koszulka Hygia to wyjątkowy produkt medyczny minimalizujący skutki promieniowania elektromagnetycznego/e-smogu polecany dla kobiet w ciąży - podaje w reklamie producent.

Nie da się ukryć, że srebro wykazuje działanie antybakteryjne i grzybobójcze, ale noszenie ubranka z nim raczej nie zapobiega infekcjom. Inną kwestią jest powstrzymywanie promieniowania. Portal Wp.pl w tej sprawie zdecydował udać się do specjalisty, a dokładniej Mariusza Busiło, ekspertaPolskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, który nie ma wątpliwości co do działania tego elementu garderoby.

- Kupowanie takich rzeczy nie ma sensu. One przed niczym nie ochronią, bo nawet nie mają po co. Promieniowanie elektromagnetyczne ze sprzętów domowych nie jest szkodliwe. Potwierdza to nauka oraz wszelkie testy, jakim poddawane są telefony, telewizory czy kuchenki mikrofalowe - stwierdził Mariusz Busiło w rozmowie z Wp.pl.

Jak wynika z badań Państwowego Instytutu Badawczego przy współudziale Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego , promieniowanie elektromagnetyczne nie wykazuje negatywnego działania na organizm człowieka. Co innego promieniowanie jonizujące, jednak również i w jego przypadku bluzka nie będzie w żaden sposób skuteczna. Specjalista porównał wręcz cudowną bluzkę do lewoskrętnej witaminy C, której swojego czasu przypisywało się najróżniejsze działania. Sam przetestował już tego typu produkt, którym były specjalne majtki.

- Porażka. Kosztowały ok. 160 zł. Testy wykazały, że przed niczym takim nie chronią. Na rynku jest coraz więcej podobnych rzeczy. To produkty magiczne, podobne do słynnej lewoskrętnej witaminy C - dodaje.

Następny artykuł