kobieta uciekła
pixabay.com/diegoparra
Autor Natalia Niewczas - 12 Października 2020

Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję

Kobieta postanowiła uciec ze szpitala, pacjentka podjęła decyzję bez niczyjej wiedzy. Dodatkowo zaskakuje fakt, iż testy laboratoryjne potwierdziły u niej zakażenie koronawirusem. Jak twierdzi, zrobiła to, by pomóc bliskiej osobie.

Kobieta zdobyła się na zaskakujący krok. 65-letnia pacjentka uciekła ze szpitala, mimo że testy laboratoryjnie potwierdziły obecność niebezpiecznego patogenu w jej ciele. Po pewnym czasie policjanci znaleźli ją w domu. Tłumaczyła, że jej opieki pilnie potrzebowała 90-letnia matka.

Odeszła zapomniana, była ogromną gwiazdą Polsatu. Zmagała się z bardzo ciężką chorobą, walczyła do końcaOdeszła zapomniana, była ogromną gwiazdą Polsatu. Zmagała się z bardzo ciężką chorobą, walczyła do końcaCzytaj dalej


Kobieta nagle opuściła szpital


Kobieta, która trafiła do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej w województwie małopolskim, była chora na COVID-19. 65-latka została zbadana pod kątem zarażenia koronawirusem. Oczekiwała w placówce medycznej na dokumentację oraz decyzję o wypisie. Nie poczekała jednak na oficjalne informacje i wróciła do domu, korzystając z własnego samochodu.


Jak podaje portal wydarzenia.interia.pl, szczegóły zdarzenia przekazała rzeczniczka policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Według przekazanych przez Ewelinę Fiszbain informacji testy dwukrotnie potwierdziły zakażenie koronawirusem u 65-letniej pacjentki. Personel medyczny szpitala zawiadomił funkcjonariuszy o zaistniałej sytuacji w sobotę wieczorem dnia 10 października 2020 roku.


Policja rozpoczęła intensywne poszukiwania kobiety. Funkcjonariusze zostali wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne; zdołali ustalić, w którym kierunku się oddaliła. Dzięki temu odnaleźli kobietę w jej domu.


Kobieta utrzymywała, że sprawuje opiekę nad 90-letnią matką - właśnie dlatego zależało jej na jak najszybszym powrocie. Bała się, że po otrzymaniu dokumentacji ze szpitala nie będzie mogła wrócić do domu. Obecnie pacjentka przebywa w izolacji domowej. Rzeczniczka policji w Dąbrowie Tarnowskiej przekazuje, że na kobietę nie została nałożona żadna kara.


- Nie nałożyliśmy na nią kary, sporządziliśmy właściwą dokumentację, poinformowaliśmy sanepid, który zajmuje się sprawą - mówi rzeczniczka.


Sytuację będzie monitorowała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Sanepid oceni, czy swoją decyzją 65-letnia pacjentka naraziła innych obywateli na uszczerbek na zdrowiu, a także czy w swoich działaniach zachowała odpowiednie wymogi sanitarne.

Dzisiaj grzeje: 1.Bill Gates przewiduje, kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Podał konkretny termin i warunek, który musi być spełniony
2.Ponad 22 tys. Polaków otrzyma niebawem specjalne wezwania. Powód może wprawić w osłupienie
3.Media obiegła tragiczna wiadomość. Są ofiary śmiertelne

Prawdziwe przyczyny śmierci Marii Czubaszek są zupełnie inne. Ujawniono z czym naprawdę się zmagała, smutnePrawdziwe przyczyny śmierci Marii Czubaszek są zupełnie inne. Ujawniono z czym naprawdę się zmagała, smutneCzytaj dalej


Dnia 12 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4394 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jednocześnie resort potwierdził śmierć kolejnych 35 zakażonych COVID-19 pacjentów. Łącznie w naszym kraju zakażenie niebezpiecznym patogenem rozpoznano już ponad 130 tys. razy.

Wracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmianaWracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmianaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, zacznie się w nocy 24 października. Wszyscy powinni się przygotować, zmiana dotknie każdego, zwłaszcza pasażerów
  2. Bank PKO BP ostrzega. Oszuści atakują klientów, pieniądze znikają z kont
  3. Uczniowie zapowiadają protest. Boją się o siebie i bliskich
  4. Umarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejsca
  5. Fani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artysta
  6. Usmażył kotlety schabowe, a potem zapiekł z mnóstwem dodatków. Cudowny przepis, powalający smak

Następny artykuł